Targi Autopromotec przełożone na 2022 rok

Targi Autopromotec przełożone na 2022 rok
8.7.2020

Autopromotec, jedne z największych targów motoryzacyjnych rynku wtórnego na świecie, zostało przełożone na 2022 rok.

Autopromotec pierwotnie miało odbyć się w Bolonii w 2021 roku w dniach 26-29 maja. Organizatorzy postanowili jednak odroczyć wydarzenie i zorganizować je 25-28 maja 2022 roku. 

Wpływ na tę decyzję miała analiza czynników ekonomicznych i sanitarnych w skali globalnej, na które duży wpływ miała pandemia koronawirusa. Głównym celem organizatorów była ochrona wsystkich spośród 1700 firm wystawiających –  w tym aż 43% z zagranicy. Organizatorzy mają nadzieję, że przewidywane na 2022 rok ożywienie gospodarcze pozwoli wystawcom zainwestować środki finansowe w wystawę w bardziej odpowiednim momencie i jednocześnie zmaksymalizowac możliwości biznesowe, co zawsze było istotną kwestią dla obecnych wystawców na targach w Bolonii. Po odroczeniu targów impreza będzie odbywała się w latach parzystych.

Covid-19 wciąż notuje wysoki wskaźnik zarażania, a poważne ograniczenia w podróżach międzynarodowych utrzymują się – mówi Renzo Servadei, CEO Autopromotec. – Właściwe planowanie ze strony wszystkich graczy sektora ma kluczowe znaczenie dla stworzenia wydarzenia na wysokim poziomie, jednak niepewność związana z środkami radzenia sobie z kryzysem sanitarnym utrudniają krajowym i międzynarodowym wystawcom i odwiedzającym planowanie podróży służbowych z dużym wyprzedzeniem. Dotychczasowe formularze rejestracji wstępnej otrzymane od firm wystawiających są zgodne z formularzami poprzednich edycji – kontynuuje Pan Servadei – Aby towarzyszyć branży do 2022 r., Autopromotec pracuje nad projektem cyfrowym, który w maju 2021 r. Wesprze firmy w celu pełnego wznowienia ich działalności, utrzymując kontakt z rynkiem globalnym.

Źródło: Autopromotec

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę