Szybkoschnący podkład Sikkens Autosurfacer Optima numerem 1!
Miło nam poinformować, że prestiżowy tytuł „Produkt Roku 2023” w konkursie zorganizowanym już po raz 20. przez miesięcznik „autoExpert” przyznano szybkoschnącemu podkładowi Sikkens Autosurfacer Optima firmy AkzoNobel. O tym szczególnym wyróżnieniu, o mijającym roku, a także o najbliższych planach firmy oraz o cieszącym się ogromnym zainteresowaniem „Projekcie Szkoła” rozmawiamy z Waldemarem Dolnym, Dyrektorem sprzedaży VR Poland w Akzo Nobel Car Refinishes.
Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować całej Kapitule oraz wszystkim głosującym czytelnikom za uznanie oraz zaufanie. To już 20. edycja konkursu, do którego zgłoszono 39 produktów pogrupowanych w trzech kategoriach: wyposażenie warsztatów i oprogramowanie, części zamienne i akcesoria motoryzacyjne oraz chemia motoryzacyjna, w której to właśnie nasz produkt Sikkens Autosurfacer Optima zdobył najwięcej głosów.
Pomaga on właścicielom warsztatów blacharsko-lakierniczych zmienić podejście do zużycia energii. Umożliwia również wykonywanie napraw w szerokim zakresie warunków aplikacji i suszenia, w krótszym czasie i z zachowaniem wysokiej wydajności. Zapewniając jednocześnie spójny i znakomity jakościowo efekt końcowy naprawy, przy okazji doskonale chroniąc przed korozją.
Im krócej, tym lepiej
Koniec roku to, tradycyjnie już, czas podsumowań i planowania działań na kolejny. Jaki więc mijający właśnie rok był dla firmy i całej branży, a jakie AkzoNobel ma plany na rok przyszły?
– W ostatnich latach rynek blacharsko – lakierniczy przechodził głębokie zmiany związane z ogólną sytuacją rynkową – wyjaśnia Waldemar Dolny, Country Sales Manager VR Poland. – Ten rok, jak i wcześniejsze pokazały, że nasza rola nie ogranicza się tylko do logistyki czy wsparcia technicznego, ale głównie do wsparcia i doradztwa serwisowego, które w dłuższej perspektywie pozwala na utrzymanie wysokiej rentowności naszych partnerów. Choć obserwujemy stabilizację w zakresie nośników energii, chcemy dalej rozwijać się w kierunku produktów energooszczędnych, które redukują koszty naprawy. Mając na uwadze obecne stawki kosztu wytworzenia 1 Rbh, istotna jest nie tylko cena produktu, ale przede wszystkim właśnie czas wykonania naprawy – zaznacza Waldemar Dolny.
Projekt szkoła, czyli nasz powód do dumy
– Jednak AkzoNobel nie tylko jest producentem produktów wysokiej jakości. Jako pasjonaci, chętnie angażujemy się też w działania edukacyjne. Stąd nasz wyjątkowy Projekt Szkoła Sikkens, który w założeniu miał być odpowiedzią firmy na duże zapotrzebowanie rynku na nowych, wyspecjalizowanych pracowników lakierni. Projekt cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem – kontynuuje Waldemar Dolny.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
– Przez lata angażowaliśmy się w różnego rodzaju akcje promocyjne, marketingowe, konkursy, jak również braliśmy udział w targach – to wszystko miało na celu promowanie zawodu lakiernika. Jednak dotychczasowe efekty nie były zadowalające zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Postanowiliśmy więc rozpocząć kompleksową pracę u podstaw dokładnie tam, gdzie trzeba, czyli w szkołach.
Po dokładnej weryfikacji zapotrzebowania i oczekiwań placówki, podpisaliśmy umowę z jedną z poznańskich szkół – wyposażyliśmy ją w najnowocześniejszą technologię włącznie z lampą UV i spektrofotometrem, przeszkoliliśmy nauczyciela, dostarczyliśmy materiały edukacyjne i (poprzez nasz dział techniczny) regularnie uczestniczyliśmy w procesie edukacji uczniów. Następnie uczniowie, w ramach praktyk i staży, trafili wprost do naszych partnerów!
Obecnie, w ramach projektu, współpracujemy już z kolejnymi ośmioma szkołami. Ten model bardzo nam odpowiada, choć kosztuje mnóstwo pieniędzy i zaangażowania – chcemy mieć docelowo około 10 szkół w Polsce, w których będą organizowane egzaminy końcowe potwierdzone stosownym certyfikatem Sikkens.
Nasi klienci są najważniejsi
Zdecydowanie mamy ofertę dla całego sektora poprzez rozbudowaną gamę naszego asortymentu: Sikkens, Lesonal, Dynacoat, Wanda czy Salcomix. Oczywiście nasz udział w segmencie ASO poprzez współpracę z m.in. Grupą BEMO, Cichy – Zasada czy Emil Frey jest bardzo widoczny, ale poprzez sieć importerów oraz dystrybutorów docieramy również do sektora warsztatów niezależnych. Ta grupa klientów również jest dla nas bardzo istotna – szczególnie, że coraz bardziej stara się być otwarta na pracę z KPI i BPI, które mają wpływ na rentowność serwisu.
Więcej informacji o Projekcie Szkoła Sikkens – AkzoNobel:
AkzoNobel Car Refinishes
Polska Sp. z o.o.
The Park Warsaw Budynek B1
ul. Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.akzonobel.com
Artykuł sponsorowany