Sztuczna inteligencja pomoże klientom wybrać idealne opcje do swojego Porsche

Sztuczna inteligencja pomoże wybrać idealne opcje do Porsche Porsche

Porsche wprowadziło w Polsce zmiany do konfiguratora wymarzonego samochodu. Dzięki Prekonfiguracji oraz Narzędziu Rekomendacji Opcji skompletowanie idealnie dobranego wyposażenia jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. W wybraniu odpowiednich opcji klientów wspomaga sztuczna inteligencja.

Skonfigurowanie idealnego samochodu to poważne wyzwanie – kilkanaście kolorów lakieru (nie licząc indywidualnych opcji Paint to Sample), tyle samo różnych felg, do tego kilkadziesiąt możliwości wyboru tapicerki oraz setki pakietów, asystentów i wyposażenia dodatkowego zwiększającego komfort czy bezpieczeństwo jazdy.

Dla wielu kierowców budowanie własnego wymarzonego Porsche to przyjemność sama w sobie, potrafią godzinami bawić się konfiguratorem, by stworzyć auto oryginalne i niepodobne do innych. Dla innych jednak ten ogrom możliwości potrafi być przytłaczający. Z myślą m.in. o tych ostatnich Porsche uruchomiło właśnie dla klientów w Polsce możliwość skorzystania z dwóch narzędzi, które znacznie ułatwiają cały proces.

Pierwszym jest Prekonfiguracja, dzięki której proces tworzenia własnego 911, Macana lub Cayenne zaczyna się od pakietu opcji rekomendowanych przez markę. Druga funkcja to Narzędzie Rekomendacji Opcji (Vehicle Options Recommender, VOR) – zastosowano w nim sztuczną inteligencję, która podpowiada wybór opcji pasującej do bieżącej konfiguracji. System bazuje zarówno na podobieństwie elementów wybranych wcześniej przez użytkownika, jak i na zachowaniach innych klientów. Algorytm rekomenduje opcje, które najprawdopodobniej pasują do aktualnej konfiguracji, ale nie zostały jeszcze wybrane.

Celem VOR jest zwiększenie wygody użytkownika, który chciałby łatwo i szybko stworzyć idealnie dopasowane do swoich potrzeb auto – mówi Artur Jakubczak, kierownik ds. szkoleń i produktu Porsche w Polsce. – Wbudowane są też w nim zabezpieczenia przed rekomendowaniem niedostępnych opcji. Jednocześnie użytkownik cały czas zachowuje kontrolę nad procesem konfiguracji i może dodawać lub usuwać opcje zgodnie ze swoimi wymaganiami – dodaje.

Źródło: Porsche

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę