Szczytno z umową na elektryczne autobusy Yutong

Szczytno z umową na elektryczne autobusy Yutong Yutong

Szczytno kontynuuje drogę samorządów, które stawiają na zielony transport publiczny. Samorząd zamówił dwa elektryczne autobusy Yutong. Umowę na ich dostawę podpisali burmistrz Miasta Szczytno, Stefan Ochman i prezes zarządu Busnex Poland, Marcin Kucharski.

Szczytno to już szósty samorząd z regionu Warmi i Mazur, który wybrał markę Yutong do obsługi komunikacji miejskiej. Utworzą ją dwa elektrobusy, będzie to sprawdzony model E9 – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Kontrakt obejmuje zarówno dostawę autobusów elektrycznych, jak i infrastruktury do ich ładowania w postaci ładowarki mobilnej. Yutong E9 to sprawdzony na polskim rynku model. Wykorzystywany jest w transporcie publicznym miast, Lidzbark Warmiński, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Giżycko. Autobusy są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację i system monitoringu. Elektrobus dysponuje bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności, które wraz z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 kilometrów w regularnej eksploatacji. Yutong E9 posiada również najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę.

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania jest realizowany przez Szczytno dzięki dofinansowaniu, które przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”. Termin realizacji kontraktu przez Busnex Poland wynosi 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło: Yutong 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę