System oczyszczania powietrza firmy Webasto z filtrem HEPA

System oczyszczania powietrza firmy Webasto z filtrem HEPA
22.7.2020

Firma Webasto specjalizująca się w systemach ogrzewania i klimatyzacji do samochodów, wprowadza na rynek nowe systemy oczyszczania powietrza z filtrem HEPA. 

Systemy HFT 300 i HFT 600 można zamontować i dopasować do wnętrza wszystkich rodzajów pojazdów, na przykład karetek, autobusów czy tramwajów. Ich możliwości oczyszczania powietrza obejmują cząstki mniejsze niż 0,3 mikrometra, w tym wirusy, bakterie, aerozole i kurz. 

Nowe systemy filtrujące oczyszczają od pięciu do dziesięciu metrów sześciennych powietrza na minutę. Tym samym spełniają normy dla filtrów HEPA klasy H14 oraz wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ecdc). Stopień oczyszczenia wynosi do 99,995 procent. W karetkach i pojazdach ratunkowych filtry te używane w połączeniu ze sprzętem ochrony osobistej znacząco zmniejszają ryzyko zarażenia wśród personelu medycznego i pacjentów. 

W ofercie Webasto znajdują się dwa warianty filtrów o długości 60 cm i 120 cm do pojazdów o różnej wielkości wnętrza. Ich możliwości oczyszczania powietrza wynoszą odpowiednio 300 lub 600 metrów sześciennych na godzinę. Do obsługi większych przestrzeni można uruchomić jednocześnie kilka takich urządzeń. 

HFT 300 i HFT 600 mają średnicę 20 cm i są bardzo lekkie – ważą 3,1 kg oraz 5,5 kg. Można je ustawić lub zamocować w dowolnej pozycji, również przy użyciu specjalnie dopasowanych wsporników montażowych firmy Webasto, dzięki którym montaż trwa tylko 30 minut. System wymaga podłączenia do gniazdka 12 V lub 24 V. Wymiana filtrów jest prosta i nie stwarza ryzyka zakażenia. 

Nowe systemy oczyszczania powietrza Webasto będą dostępne w sieci dealerskiej marki w Europie od sierpnia 2020 roku.

Źródło: Webasto

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę