Stellantis zwiększa spersonalizowane doświadczenia mobilności

Stellantis przejął CloudMad Stellantis

Spółka Stellantis N.V. ogłosiła przejęcie platformy programistycznej obsługującej sztuczną inteligencję (AI), modeli uczenia maszynowego oraz praw własności intelektualnej i patentów CloudMade, twórcy inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań dla motoryzacji opartych na dużych zbiorach danych.

  • Przejęcie pozwoli wzmocnić strategię Stellantis opartą na oprogramowaniu określoną w planie Dare Forward 2030 poprzez dodanie struktury bazującej na sztucznej inteligencji w celu zapewnienia zaawansowanych funkcjonalności pojazdom i aplikacjom mobilnym.
  • Po uzyskaniu zgody klienta, oprogramowanie CloudMade AI oparte na sztucznej inteligencji gromadzi i analizuje dane motoryzacyjne w celu zapewnienia spersonalizowanych i predykcyjnych funkcji wspierających średnioterminowy rozwój STLA SmartCockpit.
  • Transakcja obejmuje nabycie technologii i praw własności intelektualnej CloudMade oraz zatrudnienie jej inżynierów i programistów.

Przejęcie – jako transakcja nabycia typu asset deal – wesprze średnioterminowy rozwój STLA SmartCockpit i wzmocni strategię Stellantis opartą na oprogramowaniu określoną w planie strategicznym Dare Forward 2030.

Platforma programistyczna obsługująca sztuczną inteligencję (AI) stworzona przez CloudMade, ze zintegrowanymi interfejsami graficznymi, jest wiodącym w branży narzędziem opartym na chmurze do gromadzenia i analizowania zbiorów danych motoryzacyjnych i była punktem odniesienia w procesie przekształcania doświadczeń użytkowników w samochodzie i mobilności w ciągu ostatniej dekady.

Przejęcie pionierskich możliwości sztucznej inteligencji CloudMade przyspieszy naszą podróż w kierunku rozwoju STLA SmartCockpit i pomoże nam osiągnąć nasze cele określone w planie strategicznym Dare Forward 2030. Dzięki tej adaptowalnej technologii i wykorzystaniu naszego rosnącego parku połączonych samochodów, będziemy tworzyć inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności szybciej i z większą elastycznością, aby zadowolić naszych klientów dzięki personalizacji wrażeń w samochodzie – powiedział Yves Bonnefont, dyrektor ds. oprogramowania w Stellantis. 

W ramach transakcji przejęcia, 44 inżynierów i programistów z firmy CloudMade, zajmujących się rozwojem technologii AI, dołączy do Stellantis.

CloudMade jest niezwykle zadowolona z zawartej transakcji. Wszyscy w zespole są bardzo podekscytowani perspektywą pogłębienia współpracy ze Stellantis w celu wprowadzenia nowych funkcji w kokpicie samochodu – powiedział Jim Brown, założyciel i CTO firmy CloudMade.

Architektura ramowa CloudMade pozwala zmaksymalizować wartość danych poprzez wykorzystanie trzech metod uczenia się: uczenie się spersonalizowane, które przewiduje zachowanie danej osoby w określonym kontekście; uczenie się flotowe, wykorzystujące dane z czujników z różnych urządzeń do wykrywania i udostępniania cech świata rzeczywistego; uczenie się kohortowe, łączące dane ze świata rzeczywistego z danymi pochodzącymi od grup osób podzielonych według pewnych cech.

Technologia oprogramowania CloudMade będzie wspierać strategię firmy Stellantis w zakresie opracowywania produktów inteligentnej mobilności i poprawy kompleksowych doświadczeń klienta dzięki spersonalizowanym funkcjom, które sprawią, że jego jazda będzie bezpieczniejsza, życie łatwiejsze, a podróż bardziej ekscytująca.

Zakres usług i produktów:

  • Prognozowanie konserwacji i diagnostyki w celu proaktywnego określania oraz planowania potrzeb konserwacyjnych oraz wysyłania alertów, zwiększając tym samym dyspozycyjność pojazdu.
  • Spersonalizowane doświadczenia w samochodzie dostosowane do indywidualnych preferencji, takie jak kontrola klimatu, coaching w zakresie stylu jazdy i opcje rozrywki.
  • Asystent głosowy Stellantis wzbogacony o spersonalizowaną wiedzę z zakresu motoryzacji, w celu udzielania porad dotyczących funkcji samochodu, odpowiadania na pytania dotyczące konkretnego modelu i optymalizacji głosowego wytyczania trasy.
  • Zoptymalizowanie doświadczeń mobilnych i zdalnych poleceń, takich jak planowanie podróży, wstępne przygotowanie akumulatora i inne działania proponowane w oparciu o zachowanie kierowcy.
  • Zaawansowane funkcje nawigacji i mapowania, które zapewnią aktualne mapy, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i inteligentne wyznaczanie tras, poprawiając w ten sposób ogólne wrażenia klientów z obsługi nawigacji i pomagając klientom dotrzeć do celu w bardziej efektywny sposób.
  • Funkcje ukierunkowane na zarządzanie flotą, które pozwolą klientom biznesowym zoptymalizować czas dostaw, ograniczyć czas podróży i wykorzystanie zasobów, zwiększyć produktywność i wydajność pojazdów elektrycznych, a ostatecznie ułatwić monitorowanie i zarządzanie całą flotą.

Dzięki temu przejęciu Stellantis będzie również w stanie opracować kompleksowe i swoje własne funkcje nawigacyjne; zwiększyć prywatność danych, ponieważ dane będą zarządzane wewnętrznie, zmniejszając ryzyko ewentualnego ich naruszenia; oraz wprowadzić zestawy do rozwoju oprogramowania przeznaczone do tworzenia spersonalizowanych modeli dla programistów.

Źródło: Stellantis

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę