Skuteczne metody regeneracji według firmy Kaliński

Skuteczne metody regeneracji według firmy Kaliński Kaliński

Firma Kaliński działa na rynku od ponad 30 lat, od początku przyjmując wąską specjalizację związaną z układami wydechowymi. Obecnie swoje działania skupiamy w obszarze regeneracji filtrów cząstek stałych i katalizatorów, którą realizujemy z użyciem dwóch unikalnych metod.

W przypadku regeneracji filtrów cząstek stałych proces polega głównie na użyciu specjalistycznej maszyny brytyjskiej produkcji – Hartridge DFP 300. Za pomocą urządzenia początkowo sprawdzamy przepustowość danego filtra, kolejno wydmuchujemy zanieczyszczenia sprężonym powietrzem i raz jeszcze sprawdzamy przepustowość.

W przypadku mocno zanieczyszczonych filtrów dodatkowo wykonujemy wypalanie w specjalnym piecu, które pozwala na spalenie sadzy do postaci popiołu. Metoda ta, podobnie jak samoregeneracja zachodząca w samochodzie, polega na wypaleniu i wydmuchaniu zanieczyszczeń.

W przypadku, kiedy znajdująca się w filtrze ceramika jest uszkodzona mechanicznie lub mamy do czynienia z przelotowym katalizatorem, regeneracja w naszej firmie polega na wymianie wkładów. Metoda wymiany wkładów jest najbardziej skuteczna. Pozbywając się niesprawnego elementu, przywracamy funkcjonalność. Podczas regeneracji odnawiamy również obudowę filtra, katalizatora. Jakość katalizatora po regeneracji jest praktycznie taka sama jak nowego.

Nasze usługi świadczymy zarówno stacjonarnie w podpoznańskim serwisie, jak i wysyłkowo, eksportując dużą cześć produkcji do krajów Unii Europejskiej. Zajmujemy się również serwisem układów wydechowych. Posiadamy obszerny magazyn, co pozwala na wysyłkę regenerowanych filtrów i katalizatorów bezpośrednio po zamówieniu, bez oczekiwania na wykonanie usługi. 

logo Kaliński

Kaliński Układy Wydechowe
ul. Szamotulska 40 
62-081 Chyby/Poznań
tel. +48 61 814 27 77

www.kalinski.pl
Dział pojazdów osobowych: biuro@kalinski.pl
Dział pojazdów ciężarowych: ciezarowe@kalinski.pl

Kaliński – Układy Wydechowe

Kaliński – Układy Wydechowe

Naszą firmę tworzą pasjonaci motoryzacji, którzy nieprzerwanie od ponad 25 lat zajmują się serwisem, naprawą a także produkcją i dystrybucją układów wydechowych do wszelkiego rodzaju pojazdów. Potrafimy spełniać nawet najbardziej wymagające i trudne zamówienia klientów, ciągle się rozwijamy i z chęcią realizujemy nowe pomysły.

Zakresem naszych działań jest sprzedaż i serwis podzespołów do układów wydechowych samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli. W ofercie firmy Kaliński znajdują się tłumiki, ozdobne końcówki do tłumików, katalizatory, filtry cząsteczek stałych, FAP, DPF, GPF, rury gięte, kolana a także elementy mocowań i przyłączy. Zajmujemy się również dystrybucją produktów do układów wydechowych światowych marek, takich jak: Walker, Imasaf, Bosal oraz polskich liderów rynku: Polmostrów, Edex, Ferroz.

Jakość naszych usług oraz produktów doceniają największe firmy z branży motoryzacyjnej. Jesteśmy oficjalnym partnerem takich jednych z liderów rynku sprzedaży części samochodowych czy dealerów samochodowych. Można Nas również znaleźć na największych platformach branżowych, takich jak: Motointegrator, Superexpo, Autoline itp.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu oraz sklepu internetowego: kalinski.pl/sklep

Profil Firmy

Kaliński – Układy Wydechowe