Skuteczne metody regeneracji według firmy Kaliński

Skuteczne metody regeneracji według firmy Kaliński Kaliński

Firma Kaliński działa na rynku od ponad 30 lat, od początku przyjmując wąską specjalizację związaną z układami wydechowymi. Obecnie swoje działania skupiamy na obszarze regeneracji filtrów cząstek stałych i katalizatorów, którą realizujemy z użyciem dwóch unikalnych metod.

W przypadku regeneracji filtrów cząstek stałych proces polega głównie na użyciu specjalistycznej maszyny brytyjskiej produkcji – Hartridge DFP 300. Za pomocą urządzenia początkowo sprawdzamy przepustowość danego filtra, kolejno wydmuchujemy zanieczyszczenia sprężonym powietrzem i jeszcze raz sprawdzamy przepustowość.

Skuteczne metody regeneracji według firmy Kaliński zdjęcie w treści artykułu

W przypadku mocno zanieczyszczonych filtrów dodatkowo wykonujemy wypalanie w specjalnym piecu, które pozwala na spalenie sadzy do postaci popiołu. Metoda ta, podobnie jak samoregeneracja zachodząca w samochodzie, polega na wypaleniu i wydmuchaniu zanieczyszczeń.

W przypadku, kiedy znajdująca się w filtrze ceramika jest uszkodzona mechanicznie lub mamy do czynienia z przelotowym katalizatorem, regeneracja w naszej firmie polega na wymianie wkładów. Metoda wymiany wkładów jest najbardziej skuteczna. Pozbywając się niesprawnego elementu, przywracamy funkcjonalność. Podczas regeneracji odnawiamy również obudowę filtra, katalizatora. Jakość katalizatora po regeneracji jest praktycznie taka sama jak nowego.

Skuteczne metody regeneracji według firmy Kaliński zdjęcie w treści artykułu

Nasze usługi świadczymy zarówno stacjonarnie w podpoznańskim serwisie, jak i wysyłkowo, eksportując dużą cześć produkcji do krajów Unii Europejskiej. Zajmujemy się również serwisem układów wydechowych. Posiadamy obszerny magazyn, co pozwala na wysyłkę regenerowanych filtrów i katalizatorów bezpośrednio po otrzymaniu zamówienia, bez czekania na wykonanie usługi. 

logo Kaliński

Kaliński Układy Wydechowe
ul. Szamotulska 40 
62-081 Chyby/Poznań
tel. +48 61 814 27 77

www.kalinski.pl
Dział pojazdów osobowych: biuro@kalinski.pl
Dział pojazdów ciężarowych: ciezarowe@kalinski.pl

Kaliński – Układy Wydechowe

Kaliński – Układy Wydechowe

Firma Kaliński działa na rynku przez ponad 30 lat, od początku przyjmując wąską specjalizację związaną z układami wydechowymi, oferując produkty do motocykli, samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn roboczych, rolniczych, budowlanych oraz innych pojazdów z silnikami spalinowymi.

Obecnie firma skupia swoje działania w obszarze regeneracji filtrów cząstek stałych oraz katalizatorów, które realizuje z użyciem dwóch unikalnych metod. Regenerację wykonuje z użyciem brytyjskiej maszyny Hartridge DPF 300 lub poprzez wymianę znajdujących się w środku wkładów.

Jako jedna z nielicznych firm realizujemy regenerację katalizatorów SCR oraz filtrów cząstek stałych za pomocą wymiany wkładów na nowe. Wymiana wkładów czasami jest jedyną możliwą metodą regeneracji. Regeneracja przywraca pełną sprawność, jednocześnie jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego elementu, jest ekologiczna.

Stosowna wiedza oraz doświadczenie w stosowaniu tej metody, potwierdza wyróżnienie usługi regeneracji złotym medalem 2023 przyznanym na targach EKOTECH w Kielcach.

„Kalińscy” świadczą swoje usługi i sprzedają produkty zarówno stacjonarnie w podpoznańskim serwisie w Chybach, jak i wysyłkowo, eksportując dużą cześć produkcji do krajów Unii Europejskiej. Firmę wyróżnia:

  • 30–letnie doświadczenie,
  • obszerny magazyn,
  • gwarancja jakości usług,
  • kompleksowość działań oraz
  • szybkość realizacji.

Profil Firmy

Kaliński – Układy Wydechowe