Siemens przejmuje Heliox, firmę wyspecjalizowaną w zakresie infrastruktury dla e-autobusów i e-ciężarówek

Siemens przejmuje firmę Heliox Siemens

Siemens AG podpisał umowę nabycia firmy Heliox, holenderskiego lidera technologicznego w zakresie rozwiązań szybkiego ładowania dla elektrycznych autobusów i ciężarówek, a także pojazdów osobowych. 

  • Heliox wzbogaci ofertę Siemens eMobility dla rosnącego rynku ładowania elektrycznych autobusów i ciężarówek.
  • Przejęcie holenderskiego lidera technologicznego to ważny krok Siemensa na drodze do wzmacniania oferty elektromobilności oraz promowania zrównoważonego rozwoju.
  • Portfolio Heliox poszerzy zasięg rynkowy Siemensa, przede wszystkim w Europie i Ameryce Północnej.

Przejęcie wzbogaci istniejącą ofertę Siemens eMobility, dodając produkty i rozwiązania z zakresu szybkiego ładowania skoncentrowane na flotach dużych pojazdów.

Portfolio Heliox poszerzy także zasięg rynkowy Siemensa, przede wszystkim w Europie i Ameryce Północnej, jednocześnie zwiększając możliwości w zakresie energoelektroniki. Transakcja podlega zwyczajowemu zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

To ważny kamień milowy, który dodaje wartości do naszej szybko rozwijającej się działalności eMobility w zakresie ładowania. Oprócz poszerzenia naszej oferty, widzimy potencjał w obszarze cyfryzacji i oprogramowania w odniesieniu do zarządzania energią i zajezdniami oraz usług  – powiedział Matthias Rebellius, członek zarządu Siemens AG i dyrektor generalny Smart Infrastructure.

Źródło: Siemens

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę