Shell Coolant – nowa linia płynów do chłodnic Shell

Shell
30.4.2021

Shell wprowadza do oferty płyny chłodzące Shell Coolant. Nowe produkty zostały opracowane tak, by spełniać wysokie wymagania dotyczące wydajności nowoczesnych silników samochodów osobowych i ciężarowych. Płyny do chłodnic Shell Coolant oferują znakomite odprowadzanie ciepła, doskonałą ochronę i wydłużoną żywotność, co pomaga obniżyć koszty użytkowania pojazdu.

Płyn chłodniczy ma za zadanie chronić silnik przed przegrzaniem, a układ chłodzenia przed uszkodzeniami powodowanymi przez korozję, odkładanie się kamienia i osadów. Stosowanie płynów niskiej jakości może powodować rdzewienie układu chłodzenia czy przegrzewanie się silnika, co często oznacza wizyty w warsztacie oraz kosztowne naprawy. Shell stworzył serię wysokiej jakości płynów chłodzących, które oferują doskonałą ochronę i długi okres eksploatacji.

Powiązane firmy

Shell Polska Sp. z o.o.

Doskonała i długotrwała ochrona

Shell, wiodący na świecie dostawca środków smarnych, stworzył gamę wysokiej jakości płynów chłodniczych do każdego rodzaju pojazdów – od samochodów osobowych, po maszyny górnicze. Produkty Shell Coolant wykorzystują technologię dodatków organicznych (OAT), która oferuje doskonałą ochronę elementów układu chłodzenia zawierających aluminium, żelazo, stal, miedź, mosiądz i inne metale. Ponadto pomaga wydłużyć żywotność pompy wody, zapobiegając wżerom powodowanym kawitacją oraz erozją. Ochrona antykorozyjna jest zapewniona tylko w miejscach, w których jest potrzebna, a inhibitorów korozji ubywa znacznie wolniej niż w przypadku konwencjonalnych płynów chłodniczych. Eliminuje to potrzebę stosowania dodatków uzupełniających oraz ogranicza potrzebę przeprowadzania kosztownych prac serwisowych.

Szeroka gama zastosowań

W ramach linii Shell Coolant w ofercie dostępne są płyny do chłodnic z serii:

  • Shell Coolant Longlife (OAT) – wyróżnia się lepszą stabilnością w wysokich temperaturach, wysoką ochroną aluminium i cyny. Zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła oraz zabezpiecza przed kawitacją. Jest kompatybilny z elastomerami oraz tworzywami sztucznymi stosowanymi w chłodnicach samochodowych. Zapobiega odkładaniu się szlamu, kamienia i osadów.
  • Shell Coolant Extra (HOAT) – nie zawiera fosforanów. Jest odpowiedni do nowoczesnych silników benzynowych, silników diesla oraz zasilanych gazem ziemnym, zwłaszcza tych wykonanych z aluminium. Tworzy mocną warstwę ochronną, która zabezpiecza wymienniki ciepła przed uszkodzeniami.

Wszystkie płyny do chłodnic Shell Coolant zachowują swoje właściwości przez 5 lat lub 250 000 km w przypadku pojazdów osobowych. Ponadto spełniają lub przekraczają wymagania norm branżowych i specyfikacji producentów wyposażenia (OEM). W sprzedaży dostępne są w postaci produktów gotowych do użycia oraz koncentratów w opakowaniach o pojemności 1, 4, 20, 209 litrów.

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę