Ścienne ładowarki połączone internetem od Webasto

Webasto
20.1.2020

Webasto, jeden ze 100 największych dostawców dla branży motoryzacyjnej, uruchomił inteligentną sieć połączonych ze sobą za pomocą Internetu, ściennych ładowarek do samochodów elektrycznych – Webasto Live. Rozwiązanie eSIM od firmy G+D Mobile Security zapewnia bezpieczne zarządzanie powiązanymi usługami cyfrowymi, a POST Luxembourg – globalną, mobilną łączność stacjom ładowania.

Proces ładowania samochodu elektrycznego za pomocą Webasto Live, dzięki funkcji łączności, można kontrolować za pośrednictwem aplikacji lub Portalu Ładowania. Umożliwia on między innymi zdalną obsługę i aktualizowanie systemu online. Oprócz interfejsów LAN i WLAN, połączenie z Internetem jest również możliwe za pośrednictwem modemu 4G. Aby bezpiecznie i globalnie zarządzać powiązanymi funkcjami łączności, Webasto Live jest wyposażona w technologię eSIM od G+D Mobile Security, opartą na wstępnych subskrypcjach POST Luxembourg.

Tak zwany eSIM, dostarczany przez G+D Mobile Security jest fabrycznie instalowany w stacjach ładowania, gwarantując dzięki zainstalowanym certyfikatom bezpieczeństwa, bezpieczną komunikację pomiędzy stacją ładowania, mobilnymi aplikacjami w smartfonach i opartym na chmurze centrum danych Webasto. Ponadto, eSIM umożliwia stacjom ładowania elastyczne korzystanie z profili różnych operatorów sieci. W celu udostępniania usługi, Webasto korzysta z platformy zarządzania AirOn eSIM firmy G+D Mobile Security. POST Luxembourg jest początkowym dostawcą Internetu dla stacji ładowania. Jednakże w razie potrzeby, technologia eSIM umożliwia bezprzewodowe korzystanie z usług innych operatorów. Dzięki temu Webasto spełnia lokalne wymagania, jak krajowe przepisy dotyczące roamingu, bez zwiększania liczby wariantów produkowanych urządzeń. Z drugiej strony, dzięki znormalizowanej karcie SIM, końcowi użytkownicy zawsze korzystają z bezpiecznej komunikacji i mają możliwie najlepsze w danym kraju lub wybrane przez siebie połączenie. POST Luxembourg ma umowy roamingowe ze wszystkimi europejskimi operatorami sieci komórkowych i może zagwarantować bezproblemowy zasięg sieci.

Dzięki naszym rozwiązaniom zapewniamy, że wysoce złożone procedury bezpieczeństwa są postrzegane przez końcowych użytkowników jako szybkie i łatwe w użyciu – mówi Bernd Müller, szef działu łączności i urządzeń w G+D Mobile Security. – Dzięki temu, producenci inteligentnych urządzeń oraz dostawcy usług cyfrowych mogą w pełni skoncentrować się na funkcjach i innowacjach. Najlepszym tego przykładem jest najnowocześniejsza stacja ładowania Webasto.

POST Luxembourg skupia się przede wszystkim na międzynarodowej łączności M2M/IoT, dbając o aplikacje, mające dla niej krytyczne znaczenie. Rynek stacji ładowania stale rośnie, a POST Luxembourg jest bardzo zadowolony z bycia partnerem Webasto w zakresie łączności oraz ukończenia jednego z pierwszych projektów eSIM, wspólnie z G+D Mobile Security – mówi Klaus Fuchs, Szef Departamentu Sprzedaży Międzynarodowej dla Przedsiębiorstw w POST Luxembourg.

Źródło: Webasto

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę