Samochód elektryczny Raval zaprojektowany z myślą o Generacji Z

Samochód elektryczny Raval zaprojektowany z myślą o Gen Z CUPRA

Jednym z coraz wyraźniej zarysowujących się w branży motoryzacyjnej nurtów jest bez wątpienia elektromobilność. Po wprowadzeniu na rynek modelu CUPRA Born, barcelońska marka nie zwalnia tempa w tym zakresie – już w tym roku na rynek trafi CUPRA Tavascan, pierwszy elektryczny SUV coupe, a rok 2025 przyniesie premierę modelu Raval. Ten miejski samochód elektryczny, zaprojektowany został z myślą o buntownikach nowej, cyfrowej ery – pokoleniu Z.

  • W 2025 roku CUPRA wprowadzi na rynek miejski samochód elektryczny o nazwie Raval.
  • Model ten jest ukłonem w stronę Generacji Z, która otrzymuje tym samym samochód skrojony pod swoje potrzeby i oczekiwania, nie tylko pod względem wizualnym, ale i elektronicznych rozwiązań.
  • Użytkownicy będą mieć do dyspozycji cyfrowe centrum dowodzenia samochodem, w którym nie brak nawiązań do świata e-sportu i gamingu.

Z myślą o przyszłości

Opracowany w Barcelonie, a docelowo produkowany w Martorell CUPRA Raval to samochód, który stanowi ukłon w stronę młodego pokolenia kierowców, dla których szereg rozwiązań elektronicznych i nowinek technicznych stanowi obowiązkowe, a nie opcjonalne wyposażenie auta. To właśnie ich potrzeby oraz przywiązanie o Internetu, oferującego natychmiastowy dostęp do oczekiwanych rezultatów za pomocą zaledwie jednego dotknięcia ekranu sprawiły, że już sam design samochodu dostosowany został do zupełnie nowych, cyfrowych doznań.

Z myślą o potrzebach nowego pokolenia kierowców CUPRA Raval cechuje się e-sportową estetyką, a także żółto-zielonymi siedzeniami, przypominającymi profesjonalne gamingowe fotele, wykonane przy wykorzystaniu technologii 3D. To właśnie żółć i zieleń, a także fiolet – kolory zaczerpnięte z wirtualnego świata – stanowią podstawową paletę barw we wnętrzu tego modelu.

Na wyciągnięcie ręki

Odzwierciedlenie oczekiwań młodych kierowców dostrzec można na pierwszy rzut oka, zaglądając do wnętrza pojazdu. Przestrzeń wewnątrz kierowcy została całkowicie od nowa zaprojektowana, dzięki czemu znajduje się on niemal w centrum pojazdu. Co więcej – wszystkie najważniejsze funkcje dostępne są dla użytkownika na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem nowoczesnego i innowacyjnego centrum dowodzenia. Składa się ono z dwóch podwójnych ekranów dotykowych, które wysuwane są po naciśnięciu przycisku.

Do dyspozycji użytkownika będzie także centralnie umieszczona kierownica, na której umiejscowiono przyciski w taki sposób, by odzwierciedlały ułożenie przycisków na padzie do gry. W efekcie rozwiązanie to stanowi kolejne nawiązanie do e-sportowej estetyki, pozwalając młodemu pokoleniu kierowców poczuć się za sterami modelu CUPRA Raval jak w domu.

Źródło: CUPRA

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę