Rekordowy zlot samochodów elektrycznych za nami

Zlot samochodów elektrycznych za nami EV Klub Polska

Już po raz trzeci Fundacja EV Klub Polska zelektryfikowała Łódź. Na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu „Manufaktura Nowej Mobilności” zgromadziło się ponad 150 pojazdów elektrycznych, które z ulicy Piotrkowskiej w kawalkadzie, przejechały ulicami miasta. Zwieńczeniem elektromobilnego dnia były panele dyskusyjne i wystąpienia na scenie w łódzkiej Manufakturze. 

Manufaktura Nowej Mobilności rozpoczęła się w gorącej atmosferze o godz. 11:00, gdy użytkownicy elektrycznych samochodów zebrali się na ul. Piotrkowskiej, centralnej ulicy Łodzi. W niecałą godzinę pojawiło się tam ponad 100 aut elektrycznych, a ich użytkownicy wymieniali się doświadczeniami z trasy.  

Zlot EV Klub Polska w Łodzi wpisał się na stałe w kalendarz wielu użytkowników EV. Jesteśmy dumni jak z roku na rok zwiększa się zaangażowanie użytkowników pojazdów elektrycznych. Nasza Fundacja zrzesza już ponad 5000 członków, którzy aktywnie angażują się w promocję elektromobilności, regularnie pojawiając się na zlotach, biorąc udział w ankietach czy dzieląc się swoją wiedzą z innymi – komentuje Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska. 

O zaangażowaniu Klubowiczów może świadczyć fakt, że niektórzy z nich pokonali tysiące kilometrów, aby dotrzeć na zlot i Manufakturę Nowej Mobilności. Nie zabrakło użytkowników, którzy przyjechali z Niemiec (ok. 800 km do Łodzi), czy nawet Holandii (ok. 1200 km). 

To potwierdza, że samochody elektryczne mogą być wykorzystywane nie tylko na trasach lokalnych, ale też w długich podróżach, nie emitując w tym czasie szkodliwych substancji spalin czy gazów cieplarnianych. Powiększająca się oferta samochodów elektrycznych w Europie już teraz jest wystarczająca dla większości użytkowników. Średni dystans możliwy do przejechania pojazdem elektrycznym bez ładowania to ponad 450 km – komentuje Piotr Ziółkowski, wiceprezes Fundacji EV Klub Polska.

W samo południe zgromadzeni wyruszyli w ponad kilometrowej kawalkadzie na teren Manufaktury. Tam czekały na nich dodatkowe atrakcje. Producenci pojazdów, firmy związane z elektromobilnym sektorem oraz przedstawiciele mikromobilności zaprezentowali swoje produkty i rozwiązania. Dodatkowo na specjalnie przygotowanej scenie odbyły się prelekcje oraz debaty z udziałem ekspertów branży i użytkowników zeroemisyjnych samochodów. 

Manufaktura Nowej Mobilności to nie tylko zlot samochodów elektrycznych, ale również edukacja i networking stworzone dla każdej osoby zainteresowanej nową mobilnością. Dzięki bogatej tematyce, paneliści rozwiewiali mity na temat: pożarów, degradacji baterii, czy realnych zasięgów aut elektrycznych. Dodatkowo każdy zainteresowany miał możliwość porozmawiania z elektromobilnymi kierowcami, którzy z chęcią odpowiadali na wszystkie pytania – dodaje Łukasz Lewandowski.

V zlot samochodów elektrycznych EV Klub Polska stanowi zwieńczenie tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności – największego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenia branżowego w całości poświęconego e-mobility, które miało miejsce w dniach 26-28 września 2023 r. Było też podsumowaniem przedłużonego Europejskiego Święta Mobilności. 

Wydarzenie „Manufaktura Nowej Mobilności” było współfinansowane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. 

Źródło: EV Klub Polska

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę