Przygotowania do wprowadzenia regenerowanych turbosprężarek do BORG Automotive zakończone

Regenerowane turbosprężarki od BORG Automotive Borg Automotive
16.4.2021

BORG Automotive, największa w Europie, niezależna firma zajmująca się regeneracją części samochodowych, wprowadza na rynek wtórny turbosprężarki. W ofercie BORG znajdują się marki takie jak  Elstock, DRI, TMI i Lucas, które zapewniają dystrybutorom, a zatem także warsztatom m.in. dostęp do części o jakości OES, duże pokrycie rynku, znaczne możliwości w zakresie dostawy oraz konkurencyjne ceny.

Jak dotąd w ofercie BORG Automotive dostępnych było osiem grup produktowych: zaciski hamulcowe, rozruszniki, alternatory, kompresory klimatyzacji, zawory recyrkulacji spalin, pompy wspomagania kierowniczego, przekładnie kierownicze i kolumny kierownicze. Wprowadzenie dziewiątej kategorii produktów – turbosprężarek – rozszerzy i tak bogatą ofertę firmy. W ten sposób firma umacnia też swoją pozycję na rynku wtórnym, gdyż tworzy drugą już grupę produktów, w których uwzględniono kwestie zmniejszenia i optymalizacji emisji spalin oraz ich oczyszczania.

Reklama

Nowa grupa produktowa zawiera ponad 700 pozycji dla samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych. Oferta ta jest skierowana do właścicieli ponad 117 milionów pojazdów w Europie, którzy mogą liczyć, że po skorzystaniu z niej, osiągnięty  efekt nie będzie gorszy niż przy użyciu oryginalnych części. Powód: w regenerowanych turbosprężarkach oferowanych przez BORG Automotive korzysta się z oryginalnych corów, które zostały poddane regeneracji do obecnego stanu z zachowaniem najwyższych starań.  

Za proces regeneracji odpowiada BORG Automotive Spain. Hiszpański oddział jest największym w Europie zakładem przeprowadzającym regenerację turbosprężarek do pojazdów o masie do 3,5 tony i ma wiele lat doświadczenia w tej branży. Zakład w Pampelunie został certyfikowany zgodnie z normami jakości ISO 9001:2015, 14001:2015 oraz IAFT16949, specjalną normą dotyczącą jakości produkcji części samochodowych. Ponadto fabryka ma szerokie możliwości produkcyjne i cechuje się dużą elastycznością.

BORG Automotive Spain ma wyłączność na przeprowadzanie regeneracji corów pochodzących od wytwórców oryginalnych części samochodowych, dzięki czemu jest w stanie zapewnić części do wszystkich ważniejszych marek pojazdów. Turbosprężarki o zmiennej geometrii turbiny(VTG) są także dostępne w wersji z turbo siłownikiem elektrycznym.

Reklama

Regeneracja jest przeprowadzana z zachowaniem najwyższej staranności. Każda turbosprężarka jest rozbierana na części, czyszczona i starannie sprawdzana. Jeśli nadaje się do regeneracji, BORG Automotive wymienia w niej małe i zużyte części. Części zamienne pochodzą głównie od uznanych dostawców na poziomach Tier 1 i 2. Na koniec każda turbosprężarka, zanim trafi do odbiorcy, musi przejść ponad 30 testów zgodnych ze specyfikacją producenta. Wcześniej jednak jest jeszcze sprawdzana pod kątem niezawodności działania w symulowanych warunkach drogowych.

Ivan Mikkelsen, dyrektor handlowy w BORG Automotive, mówi – Dzięki nowej grupie produktowej mamy wreszcie w ofercie światowej klasy turbosprężarki. To oferta, która uszczęśliwi każdego: dystrybutorów, pracowników zakładów oraz użytkowników pojazdów, ponieważ oferuje doskonałą jakość w cenie produktu regenerowanego. Dodatkowym bonusem jest uczestnictwo w prowadzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym związane z korzystaniem z produktów regenerowanych.

Klienci mają już dostęp do wszystkich turbosprężarek BORG Automotive i znajdą je bez trudu w serwisie TecDoc oraz w sklepach internetowych firmy. Na życzenie, w przeciągu około 24 godzin dostarczamy zestawy gotowe montażu. BORG Automotive słynie z rozwiązań typu „plug and play”, do których teraz można zaliczyć także turbosprężarki. Produkty są także objęte dwuletnią gwarancją bez limitu przebiegu.

Więcej informacji: www.borgautomotive.com

Źródło: BORG Automotive

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę