Regeneracja i naprawa uszkodzonych gwintów z Würth Polska

Würth Polska
5.7.2021

Czas, zmieniające się warunki atmosferyczne, niepoprawne użytkowanie, nadmierne obciążenia – to czynniki wpływające na zużywanie się i usterki gwintów. Częstym rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie wkładek gwintowanych z drutu. Niestety mają one swoje wady – przede wszystkim pod wpływem obciążeń ulegają deformacjom, a przy demontażu wypadają, co sprawia, że naprawa gwintu jest w zasadzie jednorazowa. Würth Polska posiada w swojej ofercie innowacyjny system do naprawy gwintów TIME-SERT®, który gwarantuje skuteczną i pewną naprawę uszkodzonych gwintów.

TIME-SERT® to odpowiedniej wielkości tulejki stworzone z wytrzymałej stali. Powstają z jednego kawałka materiału, który jest gwintowany wewnątrz i na zewnątrz. Wystarczy wkręcić i wprasować je w materiał, a staną się nierozłączne z naprawianym elementem.

System TIME-SERT® znajduje zastosowanie tam, gdzie istotna jest szybkość naprawy i odzyskanie pierwotnych parametrów wytrzymałościowych połączeń gwintowanych. To rozwiązanie docenią przede wszystkim fachowcy związani z przemysłem samochodowym, silnikami i ich osprzętem, przekładniami napędów, mechanizmami różnicowymi, osiami, utrzymaniem ruchu, przemysłem spożywczym (w ofercie znajdują się tulejki w kilku wybranych rozmiarach gwintów wykonane ze stali nierdzewnej) lub osoby zajmujące się konstrukcjami z metali lekkich. System sprawdzi się przy naprawie standardowych i drobnozwojowych gwintów metrycznych, gwintów calowych, wrażliwych na ciepło gwintów pod świece zapłonowe, a nawet do regeneracji gwintów w detalach cienkościennych.

Zestawy do naprawy gwintów od Würth Polska dostępne są w e-sklepie, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych.

W ofercie znajdują się m.in.:

  • TIME-SERT® Zestaw do naprawy gwintów – 70 elementów
  • TIME-SERT® Zestaw do naprawy gwintów – 42 elementów
  • TIME-SERT® Zestaw do naprawy gwintów pod świece zapłonowe
  • TIME-SERT® Zestaw do naprawy uszkodzonych gwintów pod korki spustowe w miskach olejowych
  • TIME-SERT® Zestaw do odnowy gwintów pod sondę Lambda

Źródło: Würth Polska

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę