PRODUKT ROKU 2018: ALEX IDEA – autogaz do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa

Alex
20.7.2018

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

ALEX IDEA to sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej do silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Nowoczesne rozwiązania, które zastosowano w IDEI, umożliwiają konwersję większości popularnych silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa – system można za-
adaptować praktycznie do wszystkich aut wyposażonych we wtryskiwacze elektromagnetyczne.
IDEA wyróżnia się ponadprzeciętną oszczędnością paliwa używanego do chłodzenia i smarowania wtryskiwaczy benzynowych. Specjalnie opracowany algorytm sterujący IDEA zużywa tylko około 5 do 10% benzyny, podczas gdy inne instalacje tego typu dostępne na rynku wymagają dotrysku blisko 20–30% paliwa. Ponadto system jest w stanie obliczyć dokładne zużycie benzyny w każdym zakresie pracy silnika, co pozwala na zoptymalizowanie dotrysku benzyny pod kątem indywidualnego sposobu jazdy kierowcy.

Lista silników, do których zostały już opracowane gotowe algorytmy systemu IDEA, dostępna jest na stronie:
https://autogas-alex.com/do-pobrania/instrukcje-i-schematy/

ALEX Sp. z o.o.
ul. Zambrowska 4a
16-001 Kleosin
tel. +48 85 664 84 40
www.autogas-alex.com
www.optimagas.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę