PRODUKT ROKU 2017: Textar Q+ - podkładka tłumiąca drgania

TEXTAR
17.7.2017

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Firma TMD, właściciel marki Textar, od wielu lat współpracuje z koncernami motoryzacyjnymi już na etapie projektowania samochodu. Dzięki temu wiele opracowanych wspólnie rozwiązań trafia do fabryk na pierwszy montaż. Te same elementy, o niezmienionej jakości, oferowane są również na aftermarket.

Jednak montaż nowych klocków czy tarcz Textar w używanym samochodzie nie zawsze przywróci pojazdowi stan oryginalny. Podczas eksploatacji samochodu dochodzi do zużycia wszystkich elementów, co w przypadku współpracujących ze sobą części może powodować nieznaczne różnice w dopasowaniu. W efekcie może się to objawiać uciążliwym piszczeniem nowych klocków w trakcie hamowania.

Rozwiązaniem tego problemu jest innowacyjna podkładka Textar Q+ tłumiąca drgania. Jest to wykonany z najwyższej jakości blachy element, który za pomocą specjalnego kleju nakłada się bezpośrednio na powierzchnię klocka stykającą się z zaciskami hamulcowymi. W efekcie odczuwalne dla kierowcy i pasażerów drgania oraz piski zostają niemal w stu procentach zminimalizowane.

Podkładka tłumiąca drgania Q+, podobnie jak wszystkie produkty marki Textar, przewyższa surowe wymagania dyrektywy UE określone dla standardu ECER90.

TMD Friction Services GmbH
Schlebuscher Straße 99
51381 Leverkusen
Niemcy

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę