Produkt nominowany: LuK RepSet DHT – sprzęgło C0 dla pojazdów hybrydowych

Produkt nominowany: LuK RepSet DHT – sprzęgło C0 dla hybryd Schaeffler
4.7.2022

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Dzięki wprowadzeniu dwusprzęgłowych skrzyń biegów nie tylko dynamika jazdy i komfort, ale także wydajność nowoczesnych pojazdów zostały znacznie zwiększone w ciągu ostatnich 10 lat. Jednak w celu dalszego ograniczenia szkodliwych dla klimatu emisji CO2 i osiągnięcia przyszłych wartości dopuszczalnych, zużycie paliwa musi zostać ponownie znacznie zmniejszone. Kluczową koncepcją jest hybrydyzacja w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów. Aby silnik elektryczny mógł być używany niezależnie od silnika spalinowego do jazdy czysto elektrycznej, wymagane jest również zautomatyzowane sprzęgło rozłączające C0.

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Schaeffler pod marką LuK wprowadza do oferty nowość w postaci zestawu sprzęgła rozłączającego C0 dla pojazdów hybrydowych marek KIA i Hyundai.

Moduł hybrydowy umieszczony między silnikiem spalinowym a skrzynią biegów sprawia jednak, że układ napędowy jest znacznie dłuższy. Aby zmniejszyć przestrzeń instalacji osiowej, Schaeffler opracował wiele innowacji produktowych, które można wdrożyć w przyszłych zastosowaniach seryjnych. Jedną z nich jest LuK RepSet DHT.

Nr ref.: 623 3787 09

Hyundai:

  • Ioniq 1.6 GDi Hybrid
  • Kona 1.6 GDi Hybrid

KIA:

  • Ceed 1.6 GDi Hybrid
  • NiRO 1.6 GDi Hybrid
  • Xceed 1.6 GDi Hybrid
Schaeffler Polska Sp. z o.o.
ul. Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa
Polska
logo Schaeffler

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę