Produkt nominowany: LuK RepSet DHT – sprzęgło C0 dla pojazdów hybrydowych

Produkt nominowany: LuK RepSet DHT – sprzęgło C0 dla hybryd Schaeffler
4.7.2022

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Dzięki wprowadzeniu dwusprzęgłowych skrzyń biegów nie tylko dynamika jazdy i komfort, ale także wydajność nowoczesnych pojazdów zostały znacznie zwiększone w ciągu ostatnich 10 lat. Jednak w celu dalszego ograniczenia szkodliwych dla klimatu emisji CO2 i osiągnięcia przyszłych wartości dopuszczalnych, zużycie paliwa musi zostać ponownie znacznie zmniejszone. Kluczową koncepcją jest hybrydyzacja w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów. Aby silnik elektryczny mógł być używany niezależnie od silnika spalinowego do jazdy czysto elektrycznej, wymagane jest również zautomatyzowane sprzęgło rozłączające C0.

Schaeffler pod marką LuK wprowadza do oferty nowość w postaci zestawu sprzęgła rozłączającego C0 dla pojazdów hybrydowych marek KIA i Hyundai.

Moduł hybrydowy umieszczony między silnikiem spalinowym a skrzynią biegów sprawia jednak, że układ napędowy jest znacznie dłuższy. Aby zmniejszyć przestrzeń instalacji osiowej, Schaeffler opracował wiele innowacji produktowych, które można wdrożyć w przyszłych zastosowaniach seryjnych. Jedną z nich jest LuK RepSet DHT.

Nr ref.: 623 3787 09

Hyundai:

  • Ioniq 1.6 GDi Hybrid
  • Kona 1.6 GDi Hybrid

KIA:

  • Ceed 1.6 GDi Hybrid
  • NiRO 1.6 GDi Hybrid
  • Xceed 1.6 GDi Hybrid
Schaeffler Polska Sp. z o.o.
ul. Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa
Polska
logo Schaeffler

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę