Poznaj aktualne kierunki rynku części samochodowych na nadchodzących targach Automechanika

Nadchodzące targi Automechanika 2023 Automechanika

W tym roku na całym świecie odbędzie się w sumie dziesięć targów Automechanika. W centrum uwagi znajduje się zrównoważony rozwój i transformacja motoryzacyjnego rynku wtórnego. Tę transformację podkreślają również nowe motywy artystyczne autorstwa artysty fotografika Rafaela Neffa.
 

Jak mogą wyglądać przestrzenie miejskie w przyszłości i jak będziemy mobilni w przyszłości? Artysta fotografik Rafael Neff stworzył w tym celu własne wizje. W motywach futurystycznie wyglądających metropolii, obok klasycznych produktów z rynku wtórnego można odkryć nowe komponenty i rozwiązania. Zostały one starannie sfotografowane i artystycznie zainscenizowane. 

Nowe motywy stanowią przykład transformacji mobilności i robią to w charakterystyczny sposób, który dobrze pasuje do targów Automechanika, a tym samym do rynku wtórnego. Aby to zrealizować, nasi wystawcy nadal wspierają nas swoimi produktami i rozwiązaniami. Zdjęcia w imponujący sposób pokazują różnorodność oferty na naszych targach w nowym, futurystycznym kontekście. W przypadku tegorocznych targów tematy innowacji, zrównoważonego rozwoju, transformacji, dokształcania i rekrutacji są na pierwszym miejscu – wyjaśnia Michael Johannes, Brand Manager Automechanika.

Druga edycja wiodących na świecie targów Eurobike, napędzających rewolucję zrównoważonej mobilności z naciskiem na kolarstwo, sport, zdrowie, podróże i przyszłą inteligentną mobilność, rozpocznie się we Frankfurcie w dniach od 21 do 25 czerwca 2023 roku. Tematyczne zazębienia i synergie z Automechanika pojawiają się zarówno w dziedzinie elektrycznych systemów napędowych, jak i w obszarze transportu miejskiego i logistyki oraz lekkich pojazdów elektrycznych. W tym roku pierwsze międzynarodowe miejsce spotkań dla motoryzacyjnego rynku wtórnego odbędzie się wyjątkowo w Shenzhen w dniach od 15 do 18 lutego, organizowane przez zespół Automechanika Shanghaj. 

W Shenzhen World Exhibition & Convention Center swoje najnowsze produkty i rozwiązania pokaże łącznie 3500 wystawiających się firm. Specjalna strefa Innovation4Mobility z forum, prezentacjami produktów, salonem networkingowym i strefą start-upów jest nie tylko sceną dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności, ale także oferuje inspirację i przestrzeń do wymiany i nawiązywania kontaktów. Zielona strefa napraw, obszar specjalny „Nowa era pojazdów użytkowych” oraz obszar Motorsport i High Performance to kolejne atrakcje targów. Bogaty program wraz z towarzyszącymi wydarzeniami zapewni również transfer wiedzy i niezbędnego know-how. Oferowane będą prezentacje na żywo i szkolenia dotyczące kluczowych obszarów konserwacji i naprawy pojazdów elektrycznych oraz dostosowywania ich do potrzeb klienta.

W Malezji przemysł motoryzacyjny od lat wnosi duży wkład w gospodarkę kraju i odgrywa ważną rolę w ogólnej transformacji przemysłowej, cyfryzacji i elektryfikacji. Na tym tle kolejna Automechanika Kuala Lumpur odbędzie się w dniach 16-18 marca pod hasłem „Sourcing, Entertainment and Training”. Targi są ważnym miejscem spotkań branżowych regionu ASEAN, gdzie ponad 300 wystawców firm zaprezentuje swoje najnowsze produkty. Odwiedzający mogą spodziewać się ekscytującego programu na żywo i online, takiego jak Konferencja Digitalizacja i Elektryfikacja, Konferencja Inteligentna Fabryka i Przemysł 4.0 oraz Konferencja Zarządzanie Flotą. Targi skupiają się również na dalszej edukacji i rekrutacji.

Automechanika

Eksperci odpowiedzą na pytanie, jak zbudować siłę roboczą, która poradzi sobie z nowymi technologiami, modelami biznesowymi i indywidualnymi wymaganiami klientów. Konferencja Automotive Manufacturing and Transformation pokazuje, w jaki sposób firmy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność i produktywność dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak robotyka, IoT i AI. Warsztaty szkoleniowe z napraw powypadkowych będą bardzo praktyczne: tutaj zostaną zaprezentowane i przetestowane najnowsze osiągnięcia w zakresie naprawy i konserwacji pojazdów osobowych i użytkowych. Obejmuje to diagnostykę, inteligentną naprawę, kalibrację ADAS i kodowanie pojazdów, a także nowoczesne systemy zarządzania warsztatem. Nie zabraknie również wymiany pomysłów i nawiązywania kontaktów z innymi ekspertami z branży.

Kazachstan, kraj o największej i najpotężniejszej gospodarce w Azji Środkowej, łączy kontynenty i regiony ze względu na swoje położenie geograficzne w sercu Azji Środkowej. Dzięki nowemu Jedwabnemu Szlakowi kraj staje się największym ośrodkiem biznesowym w regionie; co czyni go idealną bazą na targi Automechanika Astana, które odbędą się w dniach 12-14 kwietnia. Równolegle z targami Automechanika Astana odbędą się Futuroad Expo Astana, jedyne targi pojazdów użytkowych w Kazachstanie.

Na targach Automechanika Frankfurt 2022 ruszył nowy program „Automechanika Lovers”. Dla firm wystawiających się, biorących udział w co najmniej trzech targach Automechanika, organizator Targów zaoferuje bezpłatną dodatkową promocję w postaci możliwości brandingu na targach. 

Źródło prasowe: Automechnika

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę