Poszerzona oferta sond lambda marki NTK znacząco zwiększa pokrycie parku samochodowego

NGK SPARK PLUG
19.9.2018

Firma NGK SPARK PLUG EUROPE uzupełniła swoją ofertę aftermarketową o 20 szerokopasmowych sond lambda. Tym samym ten specjalista w dziedzinie czujników zwiększył pokrycie rynku w zakresie sond lambda o 73 procent w przypadku silników wysokoprężnych oraz umocnił swoją wiodąca pozycję z pokryciem na poziomie 86 procent rynku w przypadku silników benzynowych.

Firma NGK SPARK PLUG EUROPE jest największym na świecie dostawcą sond lambda na pierwszy montaż. Każdy z wiodących producentów samochodów zaufał czujnikom producenta pod marką NTK Vehicle Electronics. Dzięki temu firma NGK może zaoferować na aftermarkecie wyjątkowe doświadczenie, a dzięki częstym aktualizacjom oferta jest zawsze na czasie.

Jednym z podstawowych elementów stosowanych fabrycznie w celu sprostania coraz bardziej rygorystycznym normom emisji są właśnie szerokopasmowe sondy lambda montowane w samochodach wyposażonych zarówno w silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Tym samym na aftermarkecie rośnie zapotrzebowanie na sondy lambda. Odpowiadając na potrzeby rynku firma NGK SPARK PLUG udostępniła dystrybutorom i warsztatom 20 kolejnych szerokopasmowych sond lambda. Nowe sondy są doskonałymi zamiennikami dla samochodów 35 producentów samochodów, obejmujących między innymi firmy Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, Fiat, Ford, Jeep, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Skoda, Toyota, Volkswagen oraz Volvo.

David Loy, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA firmy NGK SPARK PLUG EUROPE powiedział: – Wprowadzone właśnie szerokopasmowe sondy lambda to oczekiwane uzupełnienie naszej oferty, ponieważ dają one naszym dystrybutorom i warsztatom nowe, dodatkowe możliwości. Poza nowymi pozycjami do silników wysokoprężnych, klienci mogą liczyć na NTK Vehicle Electronics jako lidera w elementach do silników benzynowych. NTK jeszcze bardziej stało się wiodącą marką sond lambda, bez której po prostu nie można się obejść.

Dobierając nowe pozycje do oferty firma NGK SPARK PLUG skupiła się na zastosowaniach, które są szczególnie popularne na rynku. Na przykład sonda NTK nr 90392 (nr referencji UAR9000-EE003) pokrywa ponad 1000 zastosowań w pojazdach Grupy VW. W sumie 20 nowych szerokopasmowych sond lambda stanowi zamienniki części montowanych fabrycznie w ponad 4500 modelach pojazdów, co przekłada się na więcej niż 50 milionów samochodów jeżdżących po europejskich drogach. Wszystkie nowe sondy lambda oraz ich zastosowania są od zaraz dostępne w elektronicznych katalogach TecDoc.

Stale poszerzany asortyment pod marką NTK Vehicle Electronics oferuje klientom aftermarketowym  kompleksowe rozwiązanie w zakresie najwyższej jakości czujników. To wiodąca na rynku linia diagnostycznych i regulacyjnych sond lambda. Obok tych produktów oferta NTK obejmuje również przepływomierze powietrza (MAF), czujniki ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym (MAP), czujniki NOx oraz czujniki temperatury spalin.

Źródło: Informacja prasowa NGK SPARK PLUG EUROPE

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę