Porsche spełnia marzenia dzieci

Porsche spełnia marzenia dzieci Porsche

Producent samochodów sportowych, wspólnie z Make-A-Wish, spełnia marzenia dzieci, które zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pierwsze 75 życzeń zostało już zrealizowanych.

Aby uczcić swoją 75-lecie Porsche Sports Cars, Porsche przekazuje 1,8 miliona euro na rzecz Make-A-Wish. Od momentu założenia w 1980 r. fundacja spełniła życzenia ponad 550 000 dzieci w 50 krajach. Nawiązujac do pierwszego Porsche – Porsche 356, darowizna Porsche przyczyni się do spełnienia życzeń 356 dzieci z poważnymi chorobami na całym świecie.

Porsche jest synonimem marzeń. Sukces finansowy i odpowiedzialność społeczna idą dla nas w parze – mówi prezes zarządu Oliver Blume. – Razem z naszym partnerem Make-A-Wish chcemy dać dzieciom i ich rodzinom dodatkowy zastrzyk nadziei w tym trudnym czasie.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w obchodach 75-lecia Porsche, podkreślając nasze wieloletnie partnerstwo. Tylko w 2023 roku Porsche pomogło odmienić życie 75 dzieci cierpiących na poważne choroby, a w nadchodzących latach planuje dotrzeć do znacznie większej liczby dzieci. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę, wzajemne inspirowanie się i co najważniejsze – spełnianie życzeń – mówi Luciano Manzo, dyrektor generalny Make-A-Wish International.

Pierwsze 75 życzeń zostało już spełnionych dzięki współpracy Make-A-Wish i Porsche. Oto 4 przykłady:

Evan, 18 lat, Stany Zjednoczone

Porsche_Evan_USA Porsche

Evan co tydzień musiał przyjmować chemioterapię. U 18-latka zdiagnozowano histiocytozę z komórek Langerhansa. Szczególnie w tym trudnym czasie marzył o odrestaurowaniu swojego pierwszego samochodu, Porsche 944. Dzięki wsparciu marki jego marzenie się spełniło. Sportowy samochód stał się źródłem motywacji dla Evana, zapewniając młodemu entuzjaście powód do wstania z łóżka nawet w bolesne dni chemioterapii.

Leon, 17 lat, Niemcy

Porsche_Leon_Niemcy Porsche

Leon, pomimo diagnozy raka mózgu, wciąż szuka dla siebie nowych wyzwań – lekarze chcą, żeby nie myślał wyłącznie o chorobie. Ponieważ chłopiec kocha przyrodę, jednym z jego marzeń był trening, jak przetrwać w lesie. Dzielny 17-latek wraz z przewodnikiem wyjechał więc w plener, gdzie nauczył się orientacji w terenie oraz umiejętności samodzielnego rozpalania ognia. Następnego dnia Leon wraz z rodziną udali się do Porsche Experience Centre Hockenheimring. Tam nastolatek mógł zwiedzić tor off-roadowy i sprawdzić własne umiejętności jazdy w symulatorze.

Jung Jaeung, 11 lat, Korea Południowa

Porsche_Jung_Jaeung_Korea_Poludniowa Porsche

Siostra Jung Jaeunga chciała nakręcić własny teledysk, więc Jung Jaeung postanowił jej w tym pomóc. Chłopiec cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Reżyser Lee Ho Yeol i Porsche Korea spełnili wielkie marzenie nastolatka: nauczyli go latać dronem oraz montować filmy. Jung Jaeung miał okazję sfilmować Porsche Taycana za pomocą drona, a następnie samodzielnie zmontować materiał.

Jeanne, 8 lat, Szwajcaria

Porsche_Jeanne_Swajcaria Porsche

Przytulanka w kształcie sowy jest stałym towarzyszem Joanny. 8-letnia dziewczynka choruje na białaczkę. Zwłaszcza poczas pobytu w szpitalu, sowa daje jej siłę. Dziewczynka marzyła, żeby zobaczyć i przytulić prawdziwą sowę. Dzięki Porsche i Make-A-Wish to życzenie stało się rzeczywistością. Joanna miała spotkanie z ulubionym zwierzakiem, wzięła też udział w warsztacie prowadzonym przez sokolnika w zoo.

Ojciec Joanny: – To było doświadczenie, które Joanna będzie nosiła w swoim sercu przez bardzo, bardzo długi czas. Nawiasem mówiąc, pod koniec dnia Jeanne zdecydowała, że chce zostać sokolnikiem.

Źródło: Porsche

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę