Porsche i Duotone prezentują latawiec o legendarnym wyścigowym wzornictwie

Porsche i Duotone prezentują latawiec o legendarnym wyścigow Porsche

Porsche wspólnie z firmą Duotone, wiodącym producentem sprzętu do kitesurfingu, wprowadza na rynek nowy latawiec oraz deskę z limitowanej edycji, która stanowi hołd dla legendarnego samochodu wyścigowego Porsche 917/20 w niezapomnianym malowaniu „Różowa świnka” (ang. Pink Pig).

W ubiegłym roku do oferty trafił pierwszy latawiec Duotone stworzony we współpracy z Porsche – i wyprzedał się w mgnieniu oka. Teraz w hiszpańskiej Tarifie zaprezentowano najnowszy wspólny projekt obu partnerów. Inspirację dla jego wzornictwa zapewnił jeden z najbardziej kultowych projektów w wyścigowej historii Porsche – 917/20 z malowaniem „Różowa Świnka”, znanym też jako „Wielka Bertha”.

Zajmuje ono szczególne miejsce w panteonie wersji 917. W nawiązaniu do maksymalnej prędkości samochodu, który startował w wyścigu Le Mans w 1971 r., specjalną edycję ograniczono do 360 sztuk. Nowy model korzysta z technologii Duotone Evo SLS, zapewniającej optymalną wydajność latawca. Latawiec jest oferowany w rozmiarach 7 m, 9 m i 12 m; deska ma 138 cm. Zainteresowani latawcem i deską mogą już rejestrować się w sklepie internetowym Duotone pod adresem Duotone Onlineshop.

Współpraca z Porsche wykracza daleko poza estetykę – powiedział Thomas Kaiser, dyrektor Duotone ds. marketingu. – To połączenie dwóch światów – kunsztu Porsche i technologii projektowania latawców Duotone. Rezultatem jest arcydzieło, które wyróżnia się nie tylko swoim designem, ale także niezrównaną wydajnością.

Jesteśmy dumni, że dzięki naszej nowej, specjalnej edycji możemy wnieść odrobinę historii Porsche do świata latawców i wody – powiedziała Sandra Siegloch, dyrektor Porsche ds. sponsoringu i partnerstw. – Nasz cel to rozwój dyscypliny, jaką jest kitesurfing. Z Duotone u boku mamy do tego odpowiedniego partnera.

Część przychodów ze sprzedaży latawca i deski zostanie przeznaczona na program Duotone wspierający młode talenty w sporcie. Inicjatywa „Młoda Krew” ma pomóc młodym ludziom wkroczyć w zawodowe szeregi kitesurfingu. Oferuje ona nie tylko szkolenia, ale także kursy z zakresu obsługi mediów społecznościowych i pozyskiwania sponsorów.

Garść informacji o Porsche 917/20

Porsche 917/20 zajmuje szczególne miejsce wśród odmian słynnego 917. Wariant powstał w zaledwie jednym egzemplarzu. We współpracy z francuską firmą SERA technicy Porsche podjęli wyzwanie połączenia zalet wersji 917 z krótkim i długim tyłem. Nadwozie modelu było niezwykle szerokie i miało nietypowo zaokrąglone nadkola.

Ponieważ rozstaw kół pozostał niezmieniony, koła schowano głęboko w błotnikach. Nie mniej ciekawe było fantazyjne malowanie, dzięki któremu 917/20 zapisało się w historii Porsche jako „Różowa świnka”. Anatole Lapine, designer Porsche, zdecydował się na różowy kolor nadwozia, a każdą jego część oznaczył zgodnie z rzeźniczym schematem cięcia wieprzowiny.

Premiera „Różowej świnki” w Le Mans w 1971 r. wywołała sensację. Choć samochód nie był wcześniej testowany, okazał się najszybszy w kwalifikacjach. Podczas wyścigu, gdy zajmował szóstą pozycję, uległ jednak wypadkowi i nie dojechał do mety.

Rozszerzenie sponsoringu sportowego

W ostatnich latach Porsche dodatkowo zintensyfikowało swoje zaangażowanie w wymagające i spektakularne dyscypliny sportu. W 2021 r. producent samochodów sportowych ogłosił wsparcie dla dalszego rozwoju kitesurfingu i surfingu na wielkich falach – uzupełniając wieloletni sponsoring tenisa oraz golfa.

Oprócz współpracy z Duotone firma wspiera sportowców uprawiających kitesurfing: Liama Whaleya i Ritę Arnaus. W ramach partnerstwa technologicznego współpracuje także z rekordzistą świata w surfowaniu na wielkich falach, Sebastianem Steudtnerem.

Źródło: Porsche

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę