Polski producent opakowań chce wykorzystać trend na elektromobilność

Ekologiczne opakowania do transportu baterii i ładowarek Mazop

Polski producent opakowań dla e-commerce i przemysłu – MAZOP Group SA. – rozwija swoje portfolio produktowe. Na fali wzrostu zainteresowania pojazdami elektrycznymi firma skonstruowała specjalnie kontenery tekturowe dedykowane do transportu baterii do aut elektrycznych. Z produktów Grupy Mazop korzystają już teraz przedstawiciele branży automotive z Polski i zagranicy. Pod koniec roku producent podpisał nowy kontrakt i rozpoczął produkcję opakowań do ładowarek mobilnych dla samochodów elektrycznych.

W okresie od stycznia do października bieżącego roku Unia Europejska zarejestrowała rekordową liczbę 1,23 mln samochodów w pełni elektrycznych, przewyższając tym samym pojazdy z silnikami diesla – wynika z analizy Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów. To znaczący krok w kierunku zrównoważonej mobilności, a rynek samochodów elektrycznych rośnie z każdym miesiącem. Polska również aktywnie uczestniczy w tej transformacji. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), liczba samochodów elektrycznych na polskich drogach pod koniec października stanowiła 90 902 pojazdy, co oznacza wzrost o 69 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Grupa Mazop SA., jeden z liderów produkcji opakowań tekturowych, dostrzega szanse w rozwoju elektromobilności. Firma już teraz oferuje specjalistyczne opakowania, dostosowane do bezpiecznego transportu baterii dla samochodów, rowerów elektrycznych oraz ładowarek.

W ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę z klientem z Holandii, dla którego stworzyliśmy dedykowane opakowania do transportu rowerów elektrycznych. Później pojawiły się kolejne zamówienia. Widząc rosnący potencjał rynku, w pierwszym kwartale 2023 r. rozszerzyliśmy nasze portfolio o kontenery paletowe do transportu baterii do samochodów elektrycznych. Już teraz odbiorcami naszych produktów są przedstawiciele branży automotive zarówno z Polski, jak i z rynków europejskich. Nasze produkty trafiają dzisiaj do największych graczy z branży elektromobilności. – informuje Krzysztof Rusin, prezes zarządu Grupy Mazop SA.

Kontenery paletowe są wytwarzane z bardzo wytrzymałej tektury 7-warstwowej. Dzięki drukowi cyfrowemu istnieje również możliwość robienia skomplikowanych nadruków na nich. Rozwiązania kontenerowo-paletowe znakomicie sprawdzają się w transporcie produktów o dużej wadze oraz gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia zawartości podczas transportu. Jednocześnie w dalszym ciągu są wytwarzane z papieru, co zapewnia ich niski ślad węglowy i możliwość ponownego recyklingu.

Naszą ogromną przewagą jest własny dział rozwoju, który zapewnia szybkie dostosowanie opakowania do wymogów klienta. Możemy również dynamicznie dostosowywać samą ofertę pod kątem dodatkowych rozwiązań, ponieważ poza samym zewnętrznym opakowaniem produkujemy również wewnętrzne zabezpieczenia takie jak pianki. Pod  koniec tego roku nawiązaliśmy współpracę z kolejnym klientem z branży automotive, dla którego rozpoczęliśmy produkcję opakowań do ładowarek mobilnych do samochodów elektrycznych. Widzimy, że jest to słuszny kierunek rozwoju firmy zarówno w Polsce, jak i zagranicznych rynkach. – dodaje prezes Grupy Mazop SA.

Ekspansja zagraniczna jest dużym atutem firmy i stanowi główne źródło potencjału zwiększenia skali działalności. Grupa Mazop największe wzrosty sprzedaży zanotowała m.in. w Szwecji (306%), Holandii (265%.) czy Czechach (265%.). Spółka planuje też zwiększyć swoją obecność na innych dochodowych rynkach oraz po raz pierwszy otworzyć własny dział handlowy na rynku niemieckim.

Źródło: Mazop

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę