Pojazdy elektryczne na targach Automechanika

Pojazdy elektryczne na targach Automechanika Automechanika Frankfurt

Więcej firm niż kiedykolwiek wcześniej zaprezentuje produkty i rozwiązania w dziedzinie elektromobilności na nadchodzących targach Automechanika we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 10-14 września. Wśród nich znajdą się producenci z Chin, tacy jak BYD, SMART, GEELY Group, AVATR, JIYUE, SERES, Chang An, HONGQI, GAC International i wielu innych. Odzwierciedla to rosnący popyt na samochody elektryczne i nowe rynki zbytu oferujące atrakcyjne nowe możliwości biznesowe dla przemysłu, warsztatów i dealerów.

Automechanika Frankfurt to platforma innowacji, na której prezentowane są produkty i rozwiązania dla zrównoważonej i bezemisyjnej mobilności. Dlatego opracowaliśmy dwa nowe formaty scen - Innovation4Mobility i Future Mobility Park - które od 2022 roku przyciągają producentów takich jak Genesis i Skoda i prezentują wszystkie tematy związane z transformacją branży mobilności. W tym roku witamy niezwykłą liczbę producentów - w tym z Chin - którzy oferują najnowocześniejsze produkty i technologie pojazdów elektrycznych. W rezultacie nasi goście B2B z przemysłu, warsztatów i salonów samochodowych mogą zapoznać się z pełną gamą marek pojazdów elektrycznych i imponującą prezentacją projektów motoryzacyjnych – wyjaśnia Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt.

Elektromobilność to coś więcej niż tylko nowy układ napędowy. Równolegle z rozwojem elektromobilności dla pojazdów autonomicznych, połączonych, elektrycznych i współdzielonych (ACES) rozwinął się rynek oprogramowania i komponentów elektronicznych. Rynek ten, który od 2020 r. odnotowuje roczny wzrost o 15% i oczekuje się, że do 2030 r. osiągnie wartość 469 mld USD, oferuje produkty dla wszystkich kategorii pojazdów.

Firmy zajmujące się oprogramowaniem i producenci komponentów elektronicznych są już dobrze reprezentowani na targach Automechanika we Frankfurcie: tylko ten innowacyjny obszar obejmuje ponad 150 wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty i rozwiązania z grup produktów Electrics & Electronics oraz Connectivity & Autonomous Driving. W sumie ponad 400 firm, które już się zarejestrowały, twierdzi, że posiada kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych. W rzeczywistości 14 z nich zgłosiło swoje produkty do konkursu Automechanika Innovation Awards w kategorii elektromobilność i innowacyjne technologie napędowe.

Ponadto Michael Johannes, wiceprezes ds. mobilności i logistyki, przedstawił nowe wydarzenie o nazwie „Electrical Vehicle Expo at Automechanika” (EVA):

Zakres produktów oferowanych przez branżę w sektorze elektromobilności na targach Automechanika ogromnie wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat, zwłaszcza w Chinach. Doskonałym tego przykładem są targi Automechanika Shanghai, które pod koniec tego roku obchodzą 20-lecie istnienia. Fakt, że „EVA Expo” odbywa się równolegle z Automechanika Frankfurt w tym roku, jest niezwykłym rezultatem przykładnych wysiłków naszych chińskich kolegów w celu rozszerzenia ich sieci. Możemy podziękować naszemu partnerstwu z CCPIT-Auto – pwoiedział Michael Johannes.

Poprzez uruchomienie EVA na tegorocznych targach Automechanika we Frankfurcie, mamy nadzieję zapewnić europejskim rynkom motoryzacyjnym i profesjonalistom z branży dogłębne zrozumienie szybkiego przejścia Chin z rynku zdominowanego przez tradycyjne samochody na rynek faworyzujący pojazdy elektryczne. W szczególności naszym celem jest również dalsze zwiększanie widoczności i popularności chińskich marek pojazdów elektrycznych na rynkach zagranicznych. Wspólnymi siłami przyczyńmy się do stworzenia zrównoważonego ekosystemu motoryzacyjnego, promujmy wzajemnie korzystną współpracę między przedsiębiorstwami i ułatwiajmy współpracę korzystną dla wszystkich – powiedział Wang Xia, przewodniczący Chińskiej Rady Promocji Handlu Międzynarodowego, Podrady Motoryzacyjnej (CCPIT-Auto)

Targi Automechanika Frankfurt odbędą się w dniach od 10 do 14 września 2024 roku. Oprócz tematów EV, tegoroczne wydarzenie będzie koncentrować się na zrównoważonym rozwoju, rekrutacji i dalszym szkoleniu, a także na najnowszych rozwiązaniach w zakresie napraw powypadkowych i zarządzania roszczeniami. Wszyscy wystawcy i odwiedzający są zaproszeni do skorzystania z obszarów networkingowych poświęconych gospodarce o obiegu zamkniętym, regeneracji, e-commerce i biznesowi samochodów klasycznych, a także codziennej happy hour.

Źródło: Automechanika Frankfurt

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę