Podwójne suche sprzęgło w ofercie Valeo. Informacje techniczne i harmonogram szkoleń

Podwójne suche sprzęgło w ofercie Valeo
9.7.2020

Valeo wprowadza na aftermarket podwójne suche sprzęgło (Dual Dry Clutch) opracowane po to, by zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy oraz obniżać emisję CO2. Rozwiązanie to umożliwia szybką zmianę biegów, płynne i mocne przyspieszenie oraz minimalizację NVH (hałasu i wibracji).

Podwójne suche sprzęgło Valeo wyróżnia się osiągami, dlatego masowo trafiło do produkcji na pierwszy montaż. Duży nacisk położono na niektóre kluczowe funkcje produktu. Płynność i ciągłość przyspieszania w połączeniu z minimalną stratą momentu obrotowego potęguje wrażenia z jazdy. Elektromechanicznie sterowanie zmianą biegów również zwiększa wydajność jazdy. Siłowniki załączające kolejne biegi zastosowane w podwójnym suchym sprzęgle Valeo umożliwiają zmianę biegów szybszą o 15% w porównaniu do poprzedniej, 6-biegowej generacji skrzyni biegów stosowanych w samochodach Hyundai i KIA. Wszystkie te cechy razem sprawiają, że podwójne suche sprzęgło Valeo jest doskonałym przykładem przeniesienia technologii pierwszego montażu bezpośrednio na rynek części zamiennych, łączącym komfort automatycznej skrzyni biegów i sprawność skrzyni manualnej.

Valeo przyczynia się do ograniczenia emisji CO2

Redukcja emisji CO2 jest jednym z priorytetów Valeo i stała się podstawą w procesie tworzenia podwójnego suchego sprzęgła. Co więcej, rozłączanie biegów działa bez konieczności wykorzystania energii elektrycznej, pochodzącej z siłownika elektromechanicznego. Wszystkie te innowacje razem wzięte poprawiają płynność, obniżają wibracje i opór ostatecznie przekładając się na niższe zużycie paliwa i obniżoną emisję CO2.

Podwójne suche sprzęgło Valeo i o wiele więcej 

Nowa oferta Valeo zostaje wprowadzona wraz z kompleksowymi rozwiązaniami montażowymi – prosta procedura ręcznej kalibracji ma zwiększać wydajność w warsztacie. Ponadto oferta zawiera pełny program pomocy technicznej, w tym instrukcje montażu, szkolenia na żywo, webinary, interaktywne prezentacje i filmy na bezpłatnej internetowej platformie technicznej Valeo Tech @ssist.

Seria webinarów na temat podwójnych suchych sprzęgieł

Valeo w związku z wprowadzeniem do oferty części zamiennych podwójnych suchych sprzęgieł (DDC), organizuje serię webinarów. Podczas szkoleń online zostaną zaprezentowane szczegóły dotyczące nowej oferty oraz praktyczne wskazówki montażowe.

Pierwsze szkolenie odbędzie się już w piątek, 10 lipca 2020r. o godzinie 13:00. Link do rejestracji: https://bit.ly/2VT2Kmq

Pełen harmonogram szkoleń dotyczących DDC:

  • DDC Sprzęgło podwójne suche – Nowość w ofercie - piątek, 10 lipca 2020, 13:00
  • Proces montażu sprzęgła DDC – poniedziałek, 13 lipca 2020, 13:00
  • Demontaż wysprzęglika w skrzyni biegów ze sprzęgłem DDC – środa, 15 lipca 2020, 13:00
  • Proces kalibracji wysprzęglika – piątek, 17 lipca 2020, 13:00
  • Szczegóły oraz wskazówki montażowe + odpowiedzi na pytania uczestników –poniedziałek, 20 lipca 2020, 13:00
Reklama

Źródło: Valeo

Powiązane firmy

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę