Podnośniki parkingowe BESTLIFT

27.5.2020
Reklama
Reklama

Do gamy podnośników parkingowych znajdujących się w ofercie Best Products sp. z o.o. dołączyły dwa nowe modele marki BESTLIFT.

Jednym z nich jest podnośnik 4-kolumnowy BESTLIFT 425P o udźwigu 2500 kg. Są one napędzane elektrohydraulicznie z siłownikami ukrytymi pod platformami. Zapewnia to z jednej strony estetykę (brak widocznych elementów),  a z drugiej – bezpieczeństwo użytkowania. Każdy podnośnik posiada automatyczne blokady (rygle) zabezpieczające przed opadnięciem w przypadku awarii jakiegokolwiek elementu systemu hydraulicznego. Ich odblokowanie w celu opuszczenia podnośnika jest możliwe za pomocą dźwigni uruchamianej ręcznie przez operatora.

Reklama

Wymiary zewnętrzne podnośnika BESTLIFT 425P to 2450 × 4455 mm (plus odłączane rampy najazdowe). Standardowo agregat hydrauliczny (pompa ze zbiornikiem) mocowane są z boku kolumny co może stanowić pewien problem w ciasnych pomieszczeniach. Możliwe jest wówczas zastosowanie specjalnego opcjonalnego zestawu do jego zamocowania pod kątem 90 stopni czyli na froncie kolumny. W takim przypadku agregat nie poszerza obrysu podnośnika, co umożliwia jego posadowienie nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach lub umożliwia montaż kilku podnośników jeden obok drugiego.

Większym bratem wyżej opisanego podnośnika jest model BESTLIFT 440P przeznaczony do parkowania pojazdów o masie całkowitej do 4 ton. Oprócz zwiększonego udźwigu ma on nieco większe gabaryty (2630 × 4460 mm). Wszystkie elementy opcjonalne są również do niego dostępne.

Na podstawie przeprowadzonych badań rynku podjęto decyzję, że podnośniki będą dostępne wyłącznie kolorze antracytowym (ciemny szary) z jasnoszarymi platformami a nie niebieskim, jak większość maszyn warsztatowych. Kolorystyka ta idealnie pasuje do większości wnętrz garaży czy parkingów podziemnych. Często właściciele samochodów (szczególnie tych cennych np. zabytkowych) obawiają się zanieczyszczenia pojazdu na dole przez np. olej czy wodę skapujące z auta znajdującego się na górze. Rozwiązaniem tego problemu są plastikowe wanny przeciwolejowe, których ułożenie pomiędzy platformami stanowi zaporę dla ewentualnych zanieczyszczeń.

Reklama

Prawidłowo zmontowane podnośniki parkingowe BESTLIFT są sztywną konstrukcją samonośną i dlatego nie wymagają przytwierdzania do podłoża. W związku z tym producent przewidział również możliwość przesuwania całego podnośnika z jednego miejsca na drugie, tam gdzie w danej chwili jest potrzebny – oczywiście bez samochodu. Jest to możliwe dzięki opcjonalnemu zestawowi mobilnemu, którego montaż i demontaż są niezwykle proste. Oba modele są zasilane prądem jednofazowym 230 V, czyli z normalnego gniazdka elektrycznego.

Rozwiązania te są szczególnie polecane wszystkim posiadaczom większej liczby samochodów, kolekcjonerom i deweloperom, którzy niejednokrotnie borykają się z problemem braku miejsc parkingowych w nowobudowanych budynkach wielorodzinnych.

Więcej szczegółów technicznych dostępne jest na stronie www.best-prod.com

Źródło: BEST PRODUCTS sp. z o.o.

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama