PlugBox Europe i EV Klub Polska łączą siły

PlugBox Europe i EV Klub Polska łączą siły EV Klub Polska

Firma PlugBox Europe dołączyła do grona partnerów strategicznych Fundacji EV Klub Polska. Organizacje łączą siły, by razem wspierać rozwój zrównoważonej mobilności, zeroemisyjnej technologii oraz dążenia do redukcji emisji i dekarbonizacji sektora transportu drogowego. Wspólne zaangażowanie skutkować będzie przede wszystkim rozwojem infrastruktury ładowania w Polsce, budową społeczności użytkowników aut elektrycznych oraz zwiększaniem świadomości społecznej i promocji elektromobilności wśród Polaków.

PlugBox, to spółka technologiczna, wiodący uczestnik transformacji jaką jest przejście z silników spalinowych na elektromobilność. Pracuje nad rozwojem infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych, zarówno w zakresie kompleksowej oferty stacji ładowania, jak i oprogramowania do zarządzania infrastrukturą. Celem firmy jest zapewnienie klientom sprzętu i aplikacji, dzięki którym codzienne używanie auta elektrycznego stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne. PlugBox to także CPO (charging point operator) oraz eMSP (e-mobility service provider).

Communev to najnowsze, autorskie oprogramowanie firmy PlugBox, które pełni rodzaj ekosystemu do współdzielenia infrastruktury ładowania. Dzięki aplikacji, właściciel stacji ładowania (nawet domowego wallboxa) ma możliwość udostępnienia go innym użytkownikom aut elektrycznych, co daje możliwość zarabiania na ładowaniu.

Naszym celem nadrzędnym jest promocja elektromobilności poprzez tworzenie rozwiązań ułatwiających użytkowanie samochodu elektrycznego na co dzień. Zarówno poprzez infrastrukturę jak i pionierskie oprogramowanie, które doskonalimy. Wierzymy, że dołączenie do EV Klub Polska jako Partner Strategiczny, jest dla nas ważnym krokiem. Przyczyni się do zbudowania swoistej symbiozy, opartej na wzajemnej wymianie doświadczeń. Da to obu stronom niecodzienną możliwość spojrzenia na elektromobilność z różnej perspektywy, co zdecydowanie przyczyni się do popularyzacji zeroemisyjnego transportu – mówi Dr inż. Artur Dudziak, Prezes Zarządu PlugBox Europe

EV Klub Polska to pierwszy i największy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych (5 tysięcy użytkowników), który zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest również jednym z współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

Celem EV Klub Polska jest pomoc i wzajemne wspieranie się wszystkich użytkowników aut elektrycznych w Polsce. Z tego powodu stworzyliśmy aplikację, dostępną na system Android i iOS, w ramach, której klubowicze do dyspozycji mają m.in. mapę stacji ładowania informującą o aktualnej zajętości danego złącza czy też wewnętrzny system benefitów w którym już niedługo znaleźć będzie można ofertę firmy PlugBox Europe. – mówi Piotr Ziółkowski, koordynator EV Klub Polska.

Źródło: EV Klub Polska

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę