Parkopedia ułatwia ładowanie elektryków BMW i MINI

Parkopedia ułatwia ładowanie elektryków BMW i MINI Parkopedia

Parkopedia rozszerzyła swoje partnerstwo z BMW Group, aby zapewnić kierowcom pojazdów elektrycznych dodatkowe dane o punktach użyteczności publicznej (POI), umożliwiając im podejmowanie bardziej świadomych decyzji o tym, kiedy i gdzie ładować swoje pojazdy. Ta nowa funkcjonalność zapewnia kierowcom pojazdów elektrycznych zdjęcia i oceny lokalizacji ładowania, wraz z dostarczanymi przez Parkopedię podstawowymi informacjami, takimi jak dokładna lokalizacja ładowarki, prędkość ładowania, typ złącza i dane dynamiczne, w tym dostępność ładowania oraz to, czy jednostki są sprawne, czy nie.

  • Szczegółowe dane punktów użyteczności publicznej (POI) dostarczane przez Parkopedię zawierają teraz zdjęcia i oceny, aby pomóc kierowcom pojazdów elektrycznych w ocenie, które lokalizacje ładowania są najbardziej odpowiednie dla ich potrzeb.
  • Parkopedia kontynuuje zwiększanie zasięgu rynkowego usługi - dodając dane dla Hiszpanii, Włoch, Belgii i Luksemburga, a także Niemiec, Francji, Holandii, Austrii i Szwajcarii, przy czym zasięg jest stale zwiększany.

Parkopedia obejmuje obecnie swoim zasięgiem Hiszpanię, Włochy, Belgię i Luksemburg, a także Niemcy, Francję, Holandię, Austrię i Szwajcarię. Usługa zostanie wkrótce rozszerzona na nowe rynki, odpowiadając na globalne zapotrzebowanie kierowców na ulepszony proces ładowania pojazdów elektrycznych.

Te dodatkowe informacje pomagają złagodzić potencjalny stres związany z procesem ładowania dla kierowców pojazdów elektrycznych, pomagając im w wyborze lokalizacji, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom - niezależnie od tego, czy kierowcy chcą priorytetowo traktować dobrze oświetlone miejsca, w których czują się bezpieczniej, lokalizacje z pożądanymi lokalnymi udogodnieniami, aby mogli jak najlepiej wykorzystać czas ładowania, czy te z najwyższymi opiniami użytkowników, zapewniając bardziej niezawodne ładowanie.

Ponad 90% kierowców pojazdów elektrycznych odczuwa niepokój związany z ładowaniem, a 60% uważa dokładność informacji o ładowaniu za „bardzo ważną” lub „niezwykle ważną”, zgodnie z globalnym badaniem kierowców Parkopedia 2023. Ponadto 77% kierowców wolałoby jeździć pojazdem, który zapewnia informacje o publicznym ładowaniu pojazdów elektrycznych i umożliwia im nawigację bezpośrednio do określonych lokalizacji ładowania. W związku z tym Parkopedia rozumie, że kierowcy pojazdów elektrycznych chcą najdokładniejszych i najbardziej kompletnych informacji o publicznych lokalizacjach ładowania, aby uprościć codzienne użytkowanie lub przejście na pojazdy elektryczne.

Parkopedia

Zdajemy sobie sprawę z niepokoju związanego z ładowaniem, z jakim borykają się dziś kierowcy pojazdów elektrycznych podczas wyszukiwania odpowiednich lokalizacji do ładowania i cieszymy się, że możemy zaoferować nową funkcjonalność upraszczającą proces ładowania. Obecnie ponad 90% kierowców pojazdów elektrycznych odczuwa niepokój związany z ładowaniem, a 44% z nich zabrakło energii. W związku z tym prawie połowa kierowców, którzy twierdzą, że nie chcieliby posiadać pojazdu elektrycznego, jako główny powód podaje obawę o znalezienie miejsca do ładowania z dala od domu. Ta nowa usługa z BMW Group demonstruje zaangażowanie Parkopedii w poprawę doświadczeń związanych z ładowaniem dla kierowców pojazdów elektrycznych i wkrótce połączymy ją ze zweryfikowanymi opiniami kierowców na temat lokalizacji ładowania, aby zapewnić najwyższą jakość i najbardziej aktualne informacje przy podejmowaniu decyzji o miejscu ładowania. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z BMW Group w zakresie usługi o takiej skali i dokładności, pokazując zaangażowanie firmy na rzecz kierowców i elektrycznej przyszłości – komentuje Hans Puvogel, dyrektor operacyjny Parkopedii.

Źródło: Parkopedii

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę