Opony dostawcze Yokohama BluEarth-Van RY55

Opis opon Yokohama BluEarth-Van RY55
27.4.2020

Yokohama BluEarth-Van RY55 to najbardziej trwała, wytrzymała, wydajna i przyjazna dla środowiska opona dostawcza japońskiej marki premium Yokohama. Jej najważniejsze cechy to: długi przebieg, ulepszona przyczepność na mokrej nawierzchni i oszczędność paliwowa.

BluEarth Van-RY55 to nowa, letnia opona klasy premium do van-ów, samochodów dostawczych i pick-upów. Ten innowacyjny model wykorzystuje ekologiczną technologię BluEarth, stworzoną z uwzględnieniem potrzeb środowiskowa naturalnego oraz człowieka. To doskonałe rozwiązanie dla flot i firm spedycyjnych, których właściciele oczekują rozwiązań poprawiających ekonomikę eksploatacji pojazdów, zapewniających bezpieczeństwo i efektywność kosztową.

Zalety opony dostawczej Yokohama

W letnim modelu BluEarth Van-RY55 wykorzystano symetryczny wzór bieżnika z udoskonalonym designem profilu oraz wzmocnioną konstrukcją. Dzięki nowej mieszance z potrójnym polimerem i większą ilością krzemionki opona jest bardziej przyczepna na mokrej nawierzchni, trwała i odporna na nierównomierne zużycie. Na mocny profil bieżnika tego modelu składają się m.in. bloki o kształcie trójkątów oraz szerokie proste rowki, które razem minimalizują efekt aquaplanningu. Agresywny wzór barku opony łączący głębokie rowki i lamele odpowiada z kolei za jej stabilność, a trójsektorowy wzór bieżnika za niski poziom hałasu. Stylowa i mocna konstrukcja ściany bocznej z wklęsłym, bardziej aerodynamicznym logo charakteryzuje się specjalną konstrukcją żebra chroniącą ścianę boczną przed uszkodzeniami.

W porównaniu do poprzedniego modelu – RY818, Yokohama BluEarth-Van RY55 zapewnia o 50% dłuższy przebieg, 9% krótszą drogę hamowania i 19% niższe opory toczenia.

Źródło: Yokohama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę