Opony Pirelli z technologią Elect

Pirelli
2.12.2020
Reklama
Reklama

Pirelli Elect to opona, która zwiększa zasięg, ogranicza hałas we wnętrzu i maksymalizuje przyczepność samochodu.

Niski opór toczenia przekładający się na większy zasięg, zmniejszony hałas drogowy zapewniający najwyższy komfort, przyczepność, pozwalająca natychmiastowo w pełni wykorzystać moc podczas szybkiego startu oraz specjalna konstrukcja zaprojektowana tak, aby sprostać masie pojazdu wyposażonego w akumulatory. Są to kluczowe cechy opon Pirelli wyposażonych w technologię Elect, opracowanych przez włoską markę wraz z wiodącymi producentami samochodów w celu spełnienia specyficznych wymagań technicznych pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.

Opony te wyróżnia oznaczenie „ELECT” umieszczone na ich boku. Po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku, by dziś być już dostępne jako oryginalne wyposażenie najnowocześniejszych samochodów poruszających się po drogach.

Reklama

Opona P Zero z technologią Elect dla Porsche Taycan

Inżynierowie Pirelli opracowali specjalną oponę P Zero z technologią Elect dla Porsche Taycan, która pozwala w pełni wykorzystać niezwykłe osiągi tego samochodu. Opona została opracowana zgodnie z filozofią Pirelli „perfect fit” (ogumienia zaprojektowanego specjalnie do samochodu, w którym jest montowane), co zaskutkowało mieszanką, konstrukcją i wzorem bieżnika stworzonymi specjalnie z myślą o modelu Taycan. Zapewnia ona niski opór toczenia, aby zmaksymalizować zasięg samochodu oraz zredukować hałas drogowy i zwiększyć komfort w kabinie. Przy imponującej mocy i natychmiastowo dostępnym momencie obrotowym w modelu Taycan, konieczne było także zapewnienie maksymalnej przyczepności w celu zwiększenia jego właściwości jezdnych. Dzięki Pirelli Elect każdy, kto wybiera Porsche Taycan, może być pewien, że posiada opony, a także samochód, który został opracowany specjalnie tak, by w pełni czerpać korzyści z napędu elektrycznego.

Reklama

PIRELLI Elect na najtrudniejsze zimowe warunki

Na nadchodzacy sezon zimowy, Pirelli stworzyło specjalne wersje Elect opon Winter Sottozero 3, Scorpion Winter i P Zero Winter. Ten ostatni model jest dostępny dla Porsche Taycan w rozmiarach 19 i 20 cali.

Opony zimowe polecane są do samochodów elektrycznych i hybrydowych pokonujących spore odległości w warunkach zimowych oraz, gdy ich kierowcy wymagają jak najlepszych osiągów nawet w najtrudniejszych warunkach. Gdy jesień przechodzi w zimę, a temperatura spada poniżej siedmiu stopni Celsjusza, opony letnie nie są już w stanie osiągać najlepszych wyników, dlatego wymagający kierowcy preferują opony zimowe. Dzięki bardziej miękkiej mieszance, która działa dobrze nawet przy temperaturach spadających poniżej zera i przy ograniczonej przyczepności nawierzchni, opony zimowe zapewniają doskonałe trzymanie się drogi, trakcję i pewne hamowanie. Jest to szczególnie trudne w przypadku samochodów elektrycznych, które wymagają specjalnie zaprojektowanych opon, które muszą dopasować się do wyjątkowej charakterystyki „elektryków”.

Źródło: Pirelli

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama