Druga generacja opony całorocznej Bridgestone – Weather Control A005 EVO

opony Bridgestone
26.5.2020

Nowa A005 EVO została tak zaprojektowana, aby przez cały rok zapewniać bezpieczeństwo oraz poprawić parametry opony na śniegu.

Większe przebiegi

Udoskonalona konstrukcja wewnętrzną opony sprawia, że A005 EVO zapewnia trwałość i równomierne zużycie o każdej porze roku. Bridgestone Weather Control A005 EVO oferuje tę samą długość życia opony co letnie modele Bridgestone klasy premium.
 
Lepsze osiągi na śniegu

W porównaniu z poprzednim modelem nowa A005 EVO w zimowych warunkach zapewnia:

  • o 3% lepszą przyczepność na śniegu,
  • o 3% krótszą drogę hamowania na ośnieżonej nawierzchni,
  • o 4% skuteczniejszą trakcję w slalomie.

Opona posiada pełne oznakowanie zimowe: 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF).

Etykieta UE

Bridgestone Weather Control A005 EVO posiada klasę A w przyczepności na mokrej nawierzchni oraz klasy B/C pod względem oporu toczenia na etykiecie UE.

 RRCWGI
BRIDGESTONE Weather Control A005 EVOB/CA

Szeroka oferta

Opona Bridgestone Weather Control A005 EVO będzie dostępna na rynku od lipca 2020 r. w 94 rozmiarach: 15”–21”, które pasują do większości aut osobowych i SUV-ów. W ofercie znajdzie się osiem popularnych rozmiarów wyposażonych w technologię DriveGuard Run-Flat Technology (RFT), dzięki której w przypadku uszkodzenia opony, kierowcy zachowują kontrolę nad pojazdem i mogą przejechać nawet 80 km przy prędkości do 80 km/h.

Źródło: Bridgestone

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę