Obręcz Ronal R9 znów dostępna

Ronal Group
22.1.2020
Reklama
Reklama

Ronal, jeden z wiodących producentów felg aluminiowych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych, z początkiem roku poszerzy swój asortyment: wgłębiona obręcz Ronal R9, która była hitem w latach 80. XX w., powraca w odświeżonym wydaniu. 

Nowa wersja obręczy Ronal R9 nawiązuje do tradycji tuningu samochodów klasycznych. Wiele historycznych aut niemieckich marek od połowy lat 70. do końca lat 80. posiadało charakterystyczne pięcioramienne obręcze Ronal R9 lub było w nie wyposażane później. W 1981 roku rozpoczęto produkcję R9 w rozmiarze 15 cali, a wcześniej była już dostępna wersja 16-calowa.

Reklama

 

© Ronal Group

 

Reklama

Ronal ponownie wprowadza do oferty tę nawiązującą do kształtu gwiazdy obręcz w wariancie 15 cali, odpowiadając tym samym na duże zainteresowanie klasycznymi felgami z pierwszych lat działalności firmy. Obręcz w stylistyce retro, która ukształtowała zmysł estetyczny całej generacji fanów motoryzacji, od stycznia 2020 r. jest dostępna w wersji vintage w kolorze srebrnym z błyszczącym rantem, w rozmiarze 7,0x15 cali oraz rozmieszczeniem otworów mocujących w układzie 5x112 i 5x120.

Nowa wersja obręczy R9 jest atestowana i dopuszczona do eksploatacji w niektórych modelach samochodów historycznych. Pasuje m.in. do Mercedesa W 123, VW Transportera T3, BMW 5/1 i 5/H, nadając każdej z tych motoryzacyjnych legend niepowtarzalny wygląd. Na stronie www.ronal-wheels.com można znaleźć kilka kompatybilnych z nią modeli pojazdów.

Źródło: Ronal

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama