NTC Platforma wiedzy technicznej Nissens

Wiedza techniczna na platformie NTC
21.5.2020

NTC – Nissens Training Concept to internetowa platforma wiedzy technicznej z zakresu samochodowych komponentów układów klimatyzacji oraz chłodzenia, doładowania i emisji silnika, a więc tych wszystkich systemów samochodowych, dla których Nissens Automotive A/S już od prawie dziesięciu dekad dostarcza części zamienne.

Obecnie platforma udostępnia cztery kategorie sposobów zdobywania wiedzy:

  • Szkolenia do samodzielnej nauki, tzw. self-learning;
  • Webinaria, tj. szkolenia online prowadzone przez trenerów;
  • Testy wiedzy po odbyciu szkoleń na żywo;
  • Bibliotekę informacji technicznych.

NTC jest w fazie ciągłego rozwoju. Do platformy dodawane są nieustannie nowe funkcje i udogodnienia, nowe treści, rozszerzana jest biblioteka kursów, a ostatnio dodana została gra interaktywna, jako ciekawa forma połączenia rozrywki z wiedzą. Interfejs strony dostępny jest w 14 językach, w tym w języku polskim. Większość modułów do samodzielnej nauki również dostępna jest w wersjach polskich.

Aby rozpocząć, należy dokonać jednorazowej rejestracji jako użytkownik. Wprowadzając dane warto pamiętaż o tym, że imię i nazwisko oraz nazwa firmy zostaną ujęte w tej samej formie na wydanych później certyfikatach. Rejestracji można dokonać na: https://ntc.nissens.com/login/signup.php

Po pierwszym logowaniu i zaakceptowaniu wymaganych prawem warunków prywatności strony, zobaczysz swój panel użytkownika. W zależności od otrzymanego dostępu, główne kategorie będą wyświetlać dostępne dla Ciebie materiały, tj. moduły szkoleń czy zaplanowane webinaria. W każdym momencie możnateż pobrać przyznane certyfikaty.

Przykładowy moduł do samodzielnej nauki: Sprężarka AC, Instalacja i diagnostyka, Poziom 3, Ekspert

To jedno z najważniejszych szkoleń w dziedzinie klimatyzacji samochodowej, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy profesjonalnie zajmują się obsługą układów klimatyzacji. Szkolenie to może być również bardzo ważne i pomocne dla jednostek handlowych, które dystrybuują części układów zamiennych systemu AC, jak również dla osób, które zajmują się procesami reklamacji i kontrolą jakości części. Założeniem kursu jest szczegółowa instrukcja jak poprawnie przeprowadzić wymianę sprężarki klimatyzacji. Niemniej kurs rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki całego układu AC, która pozwoli ustalić i wyeliminować potencjalne przyczyny uszkodzenia pierwotnie zainstalowanego kompresora. Pozwala to na zrozumienie ważnych zależności w układzie oraz wpływu innych układów na poprawne działanie systemu klimatyzacji i samego kompresora, np. wpływ działania i typowe awarie układu elektrycznego pojazdu lub znaczenie i stosowanie środków przeznaczonych do układu AC takich jak czynnik chłodzący lub środki smarujące czy kontrolujące szczelność układu. Program kursu składa się z 7 kroków a czas jego trwania szacuje się na około 30-45 minut.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę