Nowy zestaw ADAS jeszcze bardziej rozszerza możliwości diagnostyczne Delphi Technologies

BorgWarner
12.11.2020

BorgWarner, producent ekologicznych i wydajnych rozwiązań technologicznych dla pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych, wprowadza nowe rozwiązanie diagnostyczne do swojego portfolio Delphi Technologies Aftermarket.

Umożliwia to warsztatom dodawanie nowego rodzaju usług diagnostycznych do ich oferty usług i zwiększanie ich przychodów. Umożliwia warsztatom obsługę nowej technologii ADAS, która staje się jednym głównych systemów w większości pojazdów i może stanowić istotną część prac serwisowych i naprawczych.

Powiązane firmy

– Od 2020 roku ponad 40% nowych pojazdów będzie wyposażonych standardowo w co najmniej dwa typy ADAS, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie –  komentuje Alex Bertoli, dyrektor ds. diagnostyki i rozwiązań serwisowych w Delphi Technologies Aftermarket. – Rosnąca liczba samochodów wyposażonych w tę zaawansowaną technologię stanowi doskonałą okazję dla warsztatów do oferowania klientom usług związanych z kalibracją systemu ADAS co jest krytyczne dla bezpieczeństwa i daje możliwość rozwoju działalności warsztatu.

Aby wesprzeć ten rosnący segment rynku, nowy program ADAS obejmuje łatwy w użyciu modułowy zestaw, który bezproblemowo współpracuje z istniejącym tabletem i oprogramowaniem diagnostycznym DS. Podstawowy zestaw zawiera główny wspornik, belkę regulacyjną z laserami, mocowania na na felgach, stopniowane wsporniki i lusterka, ponadto występuje szereg akcesoriów w opcji, takich jak panele pomiarowe do kalibracji przednich kamer popularnych marek (Volkswagen, Mercedes-Benz , Renault, Peugeot, Citron, Toyota i Mazda).

Zestaw pozwala na obsługę 284 modeli z kalibracją kamer i 146 modeli z kalibracją radaru, pokrywając 31 marek pojazdów będzie rozszerzony w ramach naszych ciągłych programów rozwoju oprogramowania. Delphi Technologies stara się nadążać za zmieniającym się rynkiem systemów ADAS i poszerzać swój program, zapewniając warsztatom możliwość wykonywania kalibracji w coraz szerszym zakresie zastosowań motoryzacyjnych.

Funkcje wymagające takiej kalibracji obejmują regulację kamery cofania, kalibrację kamery przedniej po stronie kierowcy i pasażera, a także kalibrację radaru dla szerokiego zakresu układów bezpieczeństwa wykorzystujących systemy detekcji. Może być używany w trybie dynamicznej kalibracji lub z panelami i oryginalnym serwisowym wyposażeniem producenta pojazdu. Zawiera również łatwe do wykonania instrukcje krok po kroku wbudowane w oprogramowanie, umożliwiające szybką i dokładną kalibrację.

– Zdajemy sobie sprawę, że ADAS stanowi dodatkową inwestycję finansową dla warsztatów. Dzięki naszej modułowej konstrukcji warsztaty będą miały możliwość wyboru wybranych przez siebie funkcjonalności, a wraz z rozwojem swojej działalności obsługi systemów ADAS będą mogły zwiększać swoje możliwości, korzystając z elastycznej oferty produktowej efektywnych narzędzi ADAS – podsumowuje Alex Bertoli.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.delphiautoparts.com.

Źródło: BorgWarner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę