Nowy Audi charging hub uruchomiony w Monachium

Nowy Audi charging hub uruchomiony w Monachium Audi

Audi uruchomiło w monachijskiej dzielnicy Obersendling kolejne firmowe centrum ładowania – Audi charging hub. Marka z czterema pierścieniami w logo rozpoczęła niedawno współpracę z firmą &Charge, by wspólnie umożliwić użytkownikom publiczne ocenianie stacji ładowania i nagradzanie ich za to. Projekt pilotażowy jest uruchamiany właśnie w Audi charging hub w Norymberdze, a jego nadrzędnym celem jest dodanie rozszerzonej rzeczywistości do cyfrowego ekosystemu marki.

Marka rodem z Ingolstadt uruchomiła właśnie swą kolejną stację ładowania – Audi charging hub. To piąta już tego typu placówka po Norymberdze, Zurychu, Berlinie i Salzburgu. Nowy Audi charging hub przy Zielstattstrasse w monachijskiej dzielnicy Obersendling oferuje cztery punkty szybkiego ładowania (do 320 kilowatów mocy ładowania), które można z wyprzedzeniem zarezerwować.

– Oprócz oferowania do 320 kW mocy ładowania na punkt ładowania, zapewniamy również stałą jej dostępność czerpaną z tzw. kostek mocy. Składają się one z używanych akumulatorów litowo-jonowych z wycofanych z eksploatacji pojazdów badawczych. Otrzymują w ten sposób drugie życie, jako jednostki buforowe w hubach ładowania. Dzięki temu rozwiązaniu osiągamy imponującą pojemność energetyczną wynoszącą 1,05 megawatogodziny. Teoretycznie wystarczyłoby to do naładowania 60 pojazdów jeden po drugim, zanim moc ładowania zacznie powoli spadać – mówi Bastian Geretshauser, kierownik projektu Audi charging hub Monachium.

Nowa stacja dostępna dla każdego kierowcy pojazdu elektrycznego

Nowe centrum ładowania wysokiej mocy znajduje się w południowej części Monachium, w dzielnicy mieszkalnej z atrakcyjnymi obiektami handlowymi, restauracjami i kawiarniami, a także obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Jak podkreśla Bastian Geretshauser: „Ten Audi charging hub dostępny jest dla wszystkich kierowców i marek pojazdów”.

Miejsce na jednym z czterech punktów ładowania można zarezerwować z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji myAudi na smartfonie.

Audi zbiera opinie klientów, by poprawić jakość ładowania

Kierowcy samochodów elektrycznych wszystkich marek w przyszłości czerpać będą mogli benefity z partnerstwa Audi z firmą &Charge. Ci, którzy aktywnie podzielą się swoimi opiniami z odwiedzanych przez siebie Audi charging hub’ów, otrzymają tak zwane „darmowe kilometry". Użytkownicy będą mogli ocenić łatwość obsługi, czystość i ogólne wrażenie ze stacji ładowania.

Celem takich działań jest zapewnienie jak najlepszych doświadczeń związanych z ładowaniem i szybkie wdrażanie ulepszeń. Aplikacja &Charge jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store. Pozwala ona użytkownikom oceniać wszystkie stacje ładowania w całych Niemczech, niezależnie od dostawcy.

Projekt pilotażowy w Norymberdze: doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej AR w aplikacji Audi charging hub

Audi ciągle ulepsza swoją cyfrową ofertę. Wspólnie z Vodafone Audi testuje nową aplikację rzeczywistości rozszerzonej AR w centrum ładowania w Norymberdze.

Za pomocą smartfona można zwiedzać Audi charging hub w Norymberdze i w pięciu różnych punktach zdobywać więcej informacji. Łącząc elementy cyfrowe ze światem rzeczywistym, użytkownicy mogą spodziewać się kilku momentów prawdziwego zaskoczenia. Na przykład aplikacja przedstawia wirtualne modele Audi e-tron, ilustrując jednocześnie w jaki sposób połączone, używane akumulatory, które uzyskały drugie życie, są wykorzystywane do ich ładowania – wyjaśnia Maximilian Oberacher, kierownik projektu Audi charging hub innovative Services.

Źródło: Audi

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę