Nowości w oświetleniu bezprzewodowym Philips
W szerokiej gamie oświetlenia bezprzewodowego Philips, pięć propozycji to charakterystyczne lampy Flood, przypominające kostki. Ich konstrukcja sprawia, że są trwałe, wydajne i uniwersalne. Trzy z prezentowanych modeli należą do rodziny Xperion 6000, a dwa do Xperion 3000.
Zacznijmy od nazewnictwa. Flood to w gamie Philips bezprzewodowe lampy przypominające kostki i spełniające funkcję światła projektorowego z szeroką wiązką. Wszystkie lapy Flood mają bardzo pojemne akumulatory oraz wydajne źródła światła. Te dwie cechy w połączeniu z możliwością regulacji jasności czy kąta padania wiązki pozwalają zarówno na mocne oświetlenie wybranego obszaru jak też na wielogodzinną pracę w trybie eko.
W skrócie, kostki Flood to niezależnie od modelu po prostu bardzo dobre bezprzewodowe lampy. A to dopiero początek zalet.
Kolor – ułatwia wybór
W gamie lamp Philips nic nie jest przypadkowe. Dotyczy to także kolorystyki. Lampy Flood z rodziny Xperion 6000 są żółto-czerwone. Lampy Flood z gamy Xperion 3000 są zielono-czarne. W obu przypadkach jaskrawa kolorystyka pomaga znaleźć lampę – w piwnicy, domku letniskowym, bagażniku, plecaku, namiocie czy też pod maską samochodu.
Takie barwy to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy nie tylko mają problemy ze znalezieniem swoich lamp, ale również tych, którzy już zgubili swoje stare latarki, ponieważ np. wyjechały pod maską naprawianego samochodu.
Kolorystyka lamp Flood ma jeszcze jedno znaczenie. Barwy żółto-czerwone to w ofercie Philips kolory produktów premium. Kolory zielono czarne to również oferta wysokiej jakości, ale bardziej przystępna cenowo.
Atrakcyjna stylizacja idzie w parze z solidnym wykonaniem. Dla przykładu lampy z rodziny Xperion 6000 są zaprojektowane tak, aby wytrzymać upadek z niewielkiej wysokości, pracować w kurzu albo w deszczu. Bez obaw można je także pobrudzić, ponieważ materiał, z którego wykonane są obudowy łatwo się czyści.
Funkcjonalność – seryjnie w każdym modelu
Niezależnie od modelu, wszystkie kostki Philips mają regulowaną wiązkę światła (natężenie, szerokość lub jedno i drugie), co pozwala dopasować jasność i czas pracy do potrzeb. Dodatkową zaletą jest także przemyślany system mocowania/wieszania/podpierania.
Każda lampa ma wbudowane silne magnesy i jest wyposażona w przemyślany uchwyt, który może ją podpierać w pozycji leżącej/stojącej lub służyć za wieszak. Żółto-czerwone kostki mają uchwyty złożone z dwóch części, które mogą służyć również jako haczyki albo zawieszki.
Wszystkie prezentowane lampy mają także wskaźnik naładowania. W tańszych modelach są to wskaźniki LED, w droższych – mikro-wyświetlacze cyfrowe podające poziom w procentach.
Ładowanie lamp odbywa się przez złącze USB C. Czas ładowania zależy od modelu, ale zazwyczaj jest to od 2,5 do 3,5 h.
Automatyczne wyszukiwanie i bezprzewodowe ładowanie
Flood Mini jest kompatybilny z systemem lokalizacji Find My Device, który współpracuje z pilotem i po aktywacji trybu wyszukiwania uruchamia brzęczyk albo światło. To opcja opracowana z myślą o warsztatach samochodowych, która wymaga dokupienia modułu i pilota. Inną dodatkową opcją dostępną dla lamp Xperion 6000 jest bezprzewodowa, indukcyjna ładowarka pozwalająca na ładowanie kilku lamp jednocześnie.
Xperion 6000 Flood Mini
Do wyboru mamy dwa poziomy natężenia światła - 500 lm oraz 250 lm. Maksymalny czas pracy w najsłabszym trybie to ok. 9 godzin. Właśnie ten model jest kompatybilny z Find My Device.
Za pomocą pokrętła umieszczonego na bocznej ściance można wybierać pomiędzy szerokokątnym, jednolitym światłem rozproszonym do pracy na dużych obszarach przez dłuży czas i światłem skupionym, które koncentruje oświetlenie na niewielkich obszarach, zapewniając najlepszy kontrast i jasność, idealne dla szczegółowych inspekcji i wąskich przestrzeni.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Połączenie małych gabarytów, długiego czasu pracy i możliwości rozproszenia światła predysponuje ten model do roli oświetlenia campingowego lub namiotowego.
Xperion 6000 Flood
Dodatkową funkcją tego modelu jest możliwość automatycznego załączania i wyłączania światła. Lampa ma wbudowany czujnik ruchu i reaguje np. na machnięcie ręką.
Flood jest większy od modelu Mini i dzięki temu w trybie wzmocnionym emituje aż 1000 lm. Ma także mocniejszy akumulator z cyfrowym wyświetlaczem stanu naładowania i może pełnić funkcję power banku. Dostępne są oczywiście również słabsze tryby pracy. Minimum to 100 lm, które pozwala korzystać z tego źródła światła ok. 22 godziny!
Xperion 6000 Flood Audio
Ten model posiada wszystkie funkcje modelu Flood, ale dokłada do nich jeszcze jeną – jest wyposażony w głośnik Bluetooth!
Philips Xperion 3000 Flood Mini
Małe, ale bardzo wydajne źródło światła. Lampa może pracować w dwóch trybach – Boost (500 lm) i Eco (200 lm). W pierwszym wbudowany akumulator zapewnia ok. 3 godziny pracy, w drugim – aż 8!
Philips Xperion 3000 Flood Mini może pracować zarówno w pomieszczeniach jak też na zewnątrz, ponieważ jest odporna na zachlapanie i będzie działać również podczas lekkiego deszczu. Gdyby przypadkowo spadła – najprawdopodobniej dalej będzie działać. W trakcie projektowania poddawano ją testom upadku z wysokości 1,5 metra, a zatem to bardzo solidny produkt.
Philips Xperion 3000 Flood
Mistrzowski kompromis pomiędzy ceną, wydajnością i funkcjonalnością i gabarytami. Lampa może pracować w trzech trybach – Boost (1000 lm), Normal (500 lm) i Eco (300 lm). W pierwszym wbudowany akumulator zapewnia ok. 3 godziny pracy, w drugim 6, a w trzecim – aż 8!
Ten model może służyć także jako powerbank – np. do zasilania smartfona.
Źródło: Philips