Nowość w ofercie M-TECH – lampa warsztatowa IL11 serii ECONO

Lampa warsztatowa IL11 serii ECONO M-TECH

Do oferty lamp inspekcyjnych serii ECONO firmy M-TECH trafia nowy model lampy czołowej. IL11 to propozycja, która prezentuje najnowsze trendy i rozwiązania w podejściu producentów do tego typu oświetlenia.

 

Jak zbudowany jest model IL11?

Model IL11 to zupełnie nowe podejście do tematu lamp inspekcyjnych potocznie zwanych czołówkami. Najważniejszą różnicą, a zarazem zaletą, jest jej innowacyjny wygląd. Lampę zaprojektowano w formie zakładanej na głowę opaski, w którą wbudowano element świecący w postaci paska LED COB. Dodatkowo lampa IL11 ma drugie źródło światła będące jej integralną częścią (diodę typu XPE LED). Elastyczna latarka czołowa została wyposażona w miękkie wewnętrzne podkładki, dzięki czemu nie ześlizguje się z głowy w czasie gwałtownych ruchów. Dla wygody użytkownika ma regulowany pasek.

Powiązane firmy

Dwa źródła światła

Bardzo ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu są dwa wbudowane źródła światła. Pierwsze – w postaci wbudowanego paska COB – pozwala na uzyskanie strumienia świetlnego do 350 lm i oświetlenie obszaru o szerokości 230°. Drugie źródło światła to dioda typu XPE LED generująca wiązkę do 150 lm, której głównym zastosowaniem jest punktowe oświetlenie miejsca pracy. Każde z dwóch źródeł światła ma dwa tryby świecenia: 100% i 40%. To pozwala z łatwością dopasować ilość światła do potrzeb użytkownika, co bezpośrednio wpływa na żywotność samej latarki.

lampa robocza M-TECH M-TECH

Dodatkowe zalety

Nowy model segmentu ECONO – lampę roboczą IL11 – wyposażono we wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh, co pozwala na ciągłą pracę nawet do 8 godz. Dzięki zastosowaniu uniwersalnego gniazda ładowania typu C (kabel USB-C jest w zestawie) sam proces nie sprawia większych problemów. Najciekawszym rozwiązaniem, jakie zastosowano w modelu IL11, jest czujnik ruchu, który pozwala na włączanie i wyłączanie lampy za pomocą ruchu dłoni przed czołem latarki. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim dla użytkowników, którzy na co dzień mają do czynienia z różnego rodzaju substancjami brudzącymi, takimi jak oleje czy smary.

Model ma klasę wodoodporności IPX4, która pozwala na ochronę przed cząsteczkami kurzu i bryzgającą wodą, dzięki czemu praca podczas niewielkiego deszczu nie stanowi dla IL11 żadnego problemu.

Podsumowując

Nowo wprowadzony do oferty firmy M-TECH model IL11 będący uzupełnieniem serii ECONO w segmencie lamp inspekcyjnych wyznacza zupełnie nowe podejście do tematu czołówek. Dzięki wbudowaniu głównego elementu świecącego (pasek COB) bezpośrednio w konstrukcję lampy jest ona wyjątkowo wygodna i przyjazna dla każdego użytkownika. Dodatkowymi atutami są drugie źródło światła, wbudowany akumulator 1200 mAh, gniazdo ładowania typu C czy czujnik ruchu, co sprawia że otrzymujemy kompletny produkt, który spełnia wszystkie kryteria przewidziane dla lamp czołowych.

Źródło: M-TECH

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę