M-TECH poszerza gamę lamp dalekosiężnych i lamp roboczych LED serii Black

M-TECH poszerza gamę lamp dalekosiężnych i roboczych LED M-TECH

Firma M-TECH od zawsze stawia na produkty powstające w oparciu o najwyższej jakości komponenty, takie jak markowe diody czy najnowsze, często innowacyjne rozwiązania. Tanie rozwiązania czy półśrodki przy wprowadzaniu do oferty nowych produktów nigdy nie były brane pod uwagę. 

Już w 2020 roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i niesłabnącej popularności, M-TECH wprowadził do oferty driving lights serii Black, które oprócz powyższych cech spełniają jeszcze jeden bardzo ważny dla użytkownika końcowego aspekt, a mianowicie wygląd. Nietuzinkowy design, na który składa się m.in. efekt przydymionego szkła, uzyskany dzięki zastosowaniu odpowiednich technik optycznych to niewątpliwy atut wszystkich modeli wchodzących w skład tej grupy produktowej, co dodatkowo wyróżnia je na tle konkurencji. Niesłabnąca popularność produktów serii sprawiła, że M-TECH rozszerza asortyment o kolejne modele LEDowych halogenów dalekosiężnych oraz lamp roboczych. 

Powiązane firmy

M-TECH POLAND Sp. z o.o.

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej ECE R148 i ECE R149

Od zawsze człowiek dąży do prostoty, szczególnie w kwestii norm, dyrektyw czy innych prawnych kwestii. Pozwala to na zwiększenie przejrzystości, a co za tym idzie lepsze wykorzystanie potencjału jaki posiada konkretny produkt. W ostatnim czasie do takiego samego wniosku doszła Unia Europejska, wprowadzając w życie nowe dyrektywy ECE R148 i ECE R149. Pierwsza z nich dotyczy lamp tylnych, natomiast dyrektywa R149 skupia się na reflektorach przednich.

Homologacja ECE R148 aktualnie zastąpiła wiele dawnych homologacji, również tych dobrze znanych na rynku, jak np. R23 (światło cofania) czy też R38 (tylne światło przeciwmgłowe). ECE R149 jest natomiast tożsama z m.in. ECE R112 (homologacje dla LEDowych drogowych dalekosiężnych halogenów) czy też ECE R19 (światła przeciwmgłowe). Lista dyrektyw, które wchodzą w skład nowych norm, jest o wiele dłuższa. 

Prawdopodobnie najmniejsze driving lights na świecie

Od zawsze halogeny dalekosiężne dopuszczone do legalnego użytkowania na drogach publicznych były synonimem czegoś wielkiego i ciężkiego. Wiedzą o tym najlepiej zarówno kierowcy samochodów ciężarowych, jak i samochodów dostawczych czy terenowych, którzy z tego typu oświetlenia korzystają na co dzień. Chcąc zburzyć ten funkcjonujący na rynku stereotyp, firma M-TECH jako pierwsza wprowadza do oferty lampy, które wyróżniają się niespotykanymi do tej pory w tym segmencie niewielkimi rozmiarami, jednocześnie spełniając wymogi nowej dyrektywy R149. Małe gabaryty udało się uzyskać dzięki zastosowaniu najnowszych, innowacyjnych rozwiązań, które są efektem postępu technologicznego i wszechobecnej miniaturyzacji. Oczywiście nowe lampy są kompatybilne zarówno z instalacją 12 V, jak i 24 V. 

Modele WLBO134 i WLBO144 spełniają wszystkie powyższe kryteria. Dodatkowo oprócz niewielkich rozmiarów wyróżnia je jeszcze jedna bardzo ważna cecha – odbłyśnik. Jego innowacyjny kształt przypominający wyglądem łyżkę koparki oraz użycie niezwykle wydajnych, markowych diod pozwoliło na uzyskanie strumienia świetlnego do tej pory zarezerwowanego wyłącznie dla dużo większych modeli.

WLBO134 to lampa z segmentu driving lights w kształcie prostokąta o wymiarach 82×60×62 mm (wymiary samej lampy). Za strumień świetlny odpowiada 6 niezwykle wydajnych i efektywnych diod o mocy 5 W każda, rozmieszczone po trzy w dwóch rzędach. W połączeniu z odbłyśnikiem pozwalają na uzyskanie maksymalnej efektywności i wydajności.

Model WLBO144 odróżnia od modelu WLBO134 kształt oraz liczba diod. Lampa ta ma klasyczny kwadratowy kształt o wymiarach 82×82×62 mm, a za strumień świetlny odpowiada 9 diod o mocy 5 W każda podobnie jak we wcześniejszym modelu, rozmieszczonych w trzech rzędach po 3. Podobnie jak WLBO134 ma homologację R149, co pozwala na legalne użytkowanie na drogach Unii Europejskiej. 

Inspiracją dla poszerzenia gamy serii Black były modele driving lights WLBC157 (okrągła lampa), WLBC756 (zakrzywiona belka) i WLBC758 (zakrzywiona belka), które potwierdziły, że nie tylko cena, ale i wygląd jest istotny.

oświetlenie M-TECH

Nowoczesny design ma znaczenie

Dział R&D firmy M-TECH nieprzerwanie pracuje nad tym, aby wprowadzać do oferty produkty spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników dróg. Stąd pomysł, aby do oferty wprowadzić zwykłe lampy robocze niezwykle popularnej serii Black. Modele WLBO133 i WLBO143 to odpowiedniki lamp typu driving lights WLBO134 i WLBO144, które w odróżnieniu od wspomnianych, przeznaczone są do jak najlepszego oświetlenia obszaru pracy. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów, wielostrukturalnego odbłyśnika typu Flood rozpraszającego światło oraz zastosowaniu niezwykle wydajnych diod typu High Power, otrzymujemy produkt dający gwarancję efektywności i niezawodności nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo, tak charakterystyczny dla serii Black efekt przydymionego szkła sprawia, że osoby, które oprócz mocy i jakości cenią sobie indywidualny i stylowy wygląd, znajdą coś dla siebie.

Warto w tym miejscu wspomnieć o dyrektywie unijnej R10, która jest nierozłącznie związana z lampami roboczymi. Na rynku można spotkać produkty oferowane jako lampy robocze z homologacją, na których widnieje nadruk z charakterystyczną literką „E” w kółeczku, a obok znajduje się informacja, jakiej dyrektywy dotyczy (numer rozporządzenia np. R10). Niestety bardzo często ECE R10 jest mylona z homologacją drogową R112. Problem w tym, że R10 (ECE R10) oznacza to tylko tyle, że to urządzenie nie emituje pola elektromagnetycznego, które mogłoby zakłócić pracę pozostałych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w danym pojeździe. Nie jest to natomiast certyfikat, który dopuszcza daną lampę do legalnego użytku na drogach Unii Europejskiej.

M-TECH poszerza gamę lamp dalekosiężnych i lamp roboczych LED serii Black zdjęcie w treści artykułu

Podsumowując…

Firma M-TECH jako lider branży oświetlenia samochodowego od zawsze wsłuchiwał się w potrzeby rynku, co w połączeniu z działem Research & Development oraz zespołem inżynierów implikowało produktami najwyższej jakości, nierzadko wykorzystującymi najnowsze, innowacyjne rozwiązania. Nie inaczej jest z nowymi produktami serii Black. Modele WLBO134 i WLBO144 to nowe otwarcie w segmencie lamp typu driving lights na rynku aftermarket. Są one dowodem na to, że nie rozmiar ma znaczenie. W ofercie firmy M-TECH już wkrótce pojawią się prawdopodobnie najmniejsze LEDowe halogeny dalekosiężne na rynku. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, takich jak nowatorski odbłyśnik, udało się stworzyć produkty najwyższej jakości, których na próżno szukać na rynku. WLBO134 i WLBO144 to modele, które spełniają kryteria nowo wprowadzonych dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących szeroko rozumianych źródeł światła. Homologacja E149 sprawia, że mogą być one legalnie użytkowane na drogach Unii Europejskiej jako dalekosiężne LEDowe źródła światła. Lampy mają jeszcze jedną bardzo ważna cechę, a mianowicie efekt przydymionego szkła, który sprawia, że żaden miłośnik motoryzacji obok tych lamp nie przejdzie obojętnie.

Uzupełnieniem gamy są modele WLBO133 i WLBO143 przeznaczone do oświetlenia pola roboczego, które wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort pracy.

Co istotne, nowe modele mogą są kompatybilne z instalacjami elektrycznymi 12 V i 24 V.

Wszystkie opisane produkty marki M-TECH będą dostępne w najlepszych hurtowniach motoryzacyjnych na rynku.

Artykuł sponsorowany

M-TECH POLAND Sp. z o.o.

M-TECH POLAND Sp. z o.o.

M-TECH to firma wyspecjalizowana w branży oświetlenia samochodowego, która od 2007 r. oferuje swoim klientom szeroki wybór produktów we wszystkich trzech najważniejszych technologiach oświetleniowych: halogenowej, ksenonowej oraz LED.

W ciągu ostatnich lat M-TECH zbudował silną i rozpoznawalną markę, zarówno w kraju, jak i za granicą

Asortyment składa się ze starannie dobranych komponentów, które spełniają wszystkie wymagania najwyższych europejskich standardów. Ponadto, biuro logistyczne w Chinach pozwala na dostarczanie towaru nie tylko z magazynów w Polsce, ale również bezpośrednio z Azji, często zaopatrując klienta w produkty pod jego własną marką.

Doświadczony, wielojęzyczny personel firmy zapewnia profesjonalną i przyjazną obsługę. Zastosowanie nowoczesnych technologii, ciągły rozwój, regularne kontrole procesu produkcyjnego i doskonała znajomość rynku motoryzacyjnego sprawiają, że M-TECH jest zaufanym i wiarygodnym partnerem biznesowym.

Oferta:

Dewizą firmy jest stałe dążenie do doskonałości w terminowym dostarczaniu wysokiej jakości produktów przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Kategorie produktowe najwyższej jakości w ofercie pozwalają w pełni zadowolić najbardziej wymagających klientów, ponieważ jako ekspert w dziedzinie oświetlenia M-TECH oferuje sprawdzone i kompletne rozwiązania.

Oferta produktowa obejmuje szerokie spektrum żarówek samochodowych, lamp do jazdy dziennej oraz lamp inspekcyjnych. Wśród asortymentu znajduje się przede wszystkim szeroka gama retrofitów LED, lamp roboczych, driving lightów oraz palników i przetwornic ksenonowych.

Profil Firmy

M-TECH POLAND Sp. z o.o.