Nissan wspiera EVerywoman w elektromobilnej podróży na rzecz profilaktyki raka piersi

Projekt EVerywoman na rzecz profilaktyki raka piersi Nissan

Nissan dołącza do grona marek motoryzacyjnych wspierających zainicjowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) projekt EVerywoman, przyczyniając się do ważnej misji promocji profilaktyki zdrowia i świadomości onkologicznej. Akcja EVerywoman odbywa się w październiku, znanym jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi – „Różowy Październik”. Na potrzeby tej inicjatywy astara, oficjalny importer marki Nissan w Polsce, udostępniła elektrycznego crossovera ARIYA, aby wesprzeć działania na rzecz walki z rakiem piersi.

  • W pełni elektryczny Nissan ARIYA rusza w wyjątkową podróż w ramach inicjatywy EVerywoman Race.
  • Projekt EVerywoman promuje profilaktykę onkologiczną i wspiera działania Stowarzyszenia Amazonki w tym obszarze.
  • 2400 elektrycznych kilometrów z Warszawy do Lahti w szlachetnym celu.

Nissan dołącza do grona marek motoryzacyjnych wspierających zainicjowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) projekt EVerywoman, przyczyniając się do ważnej misji promocji profilaktyki zdrowia i świadomości onkologicznej. Akcja EVerywoman odbywa się w październiku, znanym jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi – „Różowy Październik”. Na potrzeby tej inicjatywy astara, oficjalny importer marki Nissan w Polsce, udostępniła elektrycznego crossovera ARIYA, aby wesprzeć działania na rzecz walki z rakiem piersi.

Rak piersi stanowi w Polsce około 23% wszystkich zachorowań i jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Choć choroba jest wyleczalna, kluczem do sukcesu jest wczesne wykrycie i szybka interwencja medyczna. Projekt EVerywoman ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz zebranie funduszy na rzecz działań „Stowarzyszenia Amazonki”.

Udział w tej wyprawie to nie tylko okazja do podkreślenia znaczenia profilaktyki raka piersi, ale także budowania świadomości w obszarze rozwoju elektromobilności. Ponad 2400 km trasy, prowadzącej z Warszawy przez Rygę do Lahti, pokonywane elektrycznymi samochodami różnych marek, demonstruje nie tylko ich zdolność do długodystansowej podróży, ale też stanowi podstawę do szerokich działań edukacyjnych i popularyzacji elektromobilności.

Udostępniony przez firmę astara na potrzeby projektu samochód to Nissan ARIYA w wersji Evolve 87 kWh z napędem na przednią oś, zapewniający zasięg wg WLTP w cyklu mieszanym wynoszący aż 525 km, co jest niezwykle istotne w tak dalekich podróżach. Pojazd ten umożliwia szybkie ładowanie prądem stałym z maksymalną mocą 130 kW, co pozwala na uzupełnienie energii w akumulatorze od 20 do 80% jego pojemności w zaledwie 30 minut. Co ciekawe, Nissana ARIYA biorący udział w akcji EVerywoman Race jest w kolorze zielonym „Aurora”, który w zależności od natężenia światła polaryzuje się m.in. do koloru różowego, nawiązującego do charakteru akcji i „Różowego Października”.

EVerywoman to inicjatywa, której podstawowym celem jest integrowanie kobiet działających lub rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową w dziedzinie nowej mobilności. Jednym z pierwszych naszych projektów jest «EVerywoman: New Mobility Women's Race». Wyprawa odbędzie się pojazdami elektrycznymi i ma na celu promowanie profilaktyki i czujności onkologicznej. Projekt ten stanowi także doskonałą okazję do budowania świadomości w dziedzinie rozwoju zielonego transportu. To piękna inicjatywa, łącząca zrównoważoną mobilność z promocją zdrowia i wsparciem dla kobiet w walce z rakiem piersi – powiedziała Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora ds. Rozwoju PSPA oraz organizatorka inicjatywny EVerywoman.

Jesteśmy dumni, że astara mogła dołączyć do grona firm wspierających projekt EVerywoman. Inicjatywa, która promuje profilaktykę zdrowia i podnosi świadomość onkologiczną, jest dla nas niezwykle ważna. Pragnę podkreślić, że dla Nissana jako globalnego producenta samochodów, inwestowanie w technologie elektromobilności i popularyzacja pojazdów elektrycznych to nie tylko kwestia biznesu, ale także misja społeczna. Zachęcam wszystkich do śledzenia tej szlachetnej wyprawy i wspierania ekipy EVerywoman Race w tej ważnej misji – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Astara NIP Poland.

Zródło: Nissan

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę