Nissan Formula E Team zajmuje drugie miejsce w Rzymie

Nissan Formula E Team zajmuje drugie miejsce w Rzymie Nissan

Nissan Formula E Team zapewnił sobie pierwsze podium w sezonie 2022/23 ABB FIA Formula E World Championship podczas Rome E-Prix, a Norman Nato zajmuje drugie miejsce w rundzie 14.

Po mocnym występie w kwalifikacjach i rozpoczęciu 24-okrążeniowego wyścigu na trzecim miejscu Francuz przesunął się na drugie miejsce na początku wyścigu i utrzymywał konkurencyjne tempo przez cały czas, pokazując świetną defensywną jazdę na ostatnich okrążeniach, aby zdobyć podium.

W sobotę Nato został zatrzymany w kwalifikacjach przez czerwoną flagę, która zepsuła jego ostatnie okrążenie, co oznaczało, że wystartuje w środku stawki. Imponująca walka po czerwonej fladze w połowie wyścigu pozwoliła mu awansować na siódme miejsce i zdobyć sześć punktów.

Sacha Fenestraz dobrze zakwalifikował się do 13. rundy, zajmując trzecie miejsce, a po szybkim starcie objął prowadzenie w wyścigu i utrzymywał je przez kilka okrążeń. Niestety, po długiej przerwie spowodowanej czerwoną flagą, zamieszanie związane z długością wyścigu spowodowało, że Argentyńczyk zużył zbyt dużo energii, co zmusiło go do rozpoczęcia oszczędzania i spadku w kolejności, ostatecznie kończąc na 10. miejscu. W niedzielę problem z elektryką w jednej z części wspólnych uniemożliwił Fenestrazowi udział we Free Practice 3 i kwalifikacjach, podczas gdy problem techniczny w wyścigu zmusił go do zjazdu do pit stopu, ostatecznie przekraczając linię mety na 16. miejscu.

Formuła E powróci na ostatnie zawody sezonu 9 za dwa tygodnie, gdy seria uda się do Londynu na rundy 15 i 16.

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu, byliśmy zadowoleni z kwalifikacji, ale wiedzieliśmy, że w wyścigu będzie trudniej. Czułem się naprawdę dobrze w bolidzie, było ciężko z energią, ale dobrze sobie z tym radziłem. Strategia była idealna, ciężko walczyliśmy i to pokazuje postęp, jaki zrobiliśmy jako zespół w tym sezonie. Zdobycie punktów w oba dni jest również świetne, w sobotę mocno się zregenerowaliśmy i zasłużyliśmy na miejsce w pierwszej dziesiątce. Będziemy cieszyć się tym wyścigiem i kontynuować walkę o Londyn pod koniec miesiąca – mówi Norman Nato.

Byłem bardzo zadowolony z sobotnich kwalifikacji na trudnym torze i dobrze czułem się w czołówce, ale po czerwonej fladze było trochę zamieszania z czasem trwania wyścigu i gdy zdaliśmy sobie z tego sprawę, musiałem oszczędzać więcej energii, niż przewidywaliśmy, co kosztowało nas kilka pozycji. Dzisiejszy dzień był frustrujący ze względu na problem z elektryką, który oznaczał, że przegapiliśmy kwalifikacje, ale zespół wykonał fantastyczną pracę, aby wyprowadzić nas na tor na wyścig. Mieliśmy potencjał na dobry wynik w ten weekend, co udowodnił Norman. Jestem naprawdę szczęśliwy, widząc go na podium i mam nadzieję, że w Londynie znów będziemy mogli rywalizować w czołówce – powiedział Sacha Fenestraz.

Nissan_Formula_E_Team Nissan

Źródło: Nissan

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę