„Naładuj się wiedzą”, czyli VARTA na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

VARTA na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników Clarios
8.2.2022

Bez dobrego akumulatora ani rusz, a szczegółową wiedzę na ich temat powinien mieć każdy mechanik. Dzięki marce VARTA zdobędą ją uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. 

Akumulatory kwasowo-ołowiowe – na rynku jest ich do wyboru do koloru, ale jak się odnaleźć w tej bogatej ofercie? Jak prawidłowo diagnozować i dobierać akumulator do danego modelu pojazdu, jak go zamontować w nowoczesnym aucie przepełnionym elektroniką, a wreszcie co zrobić z akumulatorem, który nie nadaje się do dalszego użytku?

Powiązane firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.

To bardzo bogata i szczegółowa wiedza niezbędna w codziennej pracy mechanika samochodowego, którą z pewnością doceni każdy klient warsztatu. Wraz z zawrotnym tempem rozwoju motoryzacji, na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologie akumulatorów. 

Rozpoczynamy współpracę z marką VARTA, co nas ogromnie cieszy. Co roku staramy się zaproponować uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nowe aktywności. Akumulatory samochodowe to obecnie bardzo bogaty obszar motoryzacji. Dlatego zależy nam, aby młodych i zawodowych mechaników uczulić na to, jak należy traktować ten tak istotny element każdego pojazdu – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Dzięki akcji „Naładuj się wiedzą” marki VARTA, która rozpoczyna właśnie współpracę z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników, ich uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zgłębić tajniki wiedzy o akumulatorach samochodowych. O ich niezwykle istotnej roli w prawidłowej eksploatacji samochodu świadczą statystyki. Z danych ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) wynika, że w 2020 r. prawie 46% wszystkich awarii samochodów na drodze spowodowane było złym stanem akumulatora. To pokazuje jak bardzo obciążone są akumulatory w pojazdach. Dostarczają energię do coraz większej ilości odbiorników, które potrzebują coraz więcej mocy.

Od lat współpracujemy z warsztatami samochodowymi. Zachęcamy mechaników do działań prewencyjnych i do sprawdzania stanu akumulatorów w pojazdach kierowców, dostarczamy narzędzia ułatwiające diagnostykę, montaż czy dobór odpowiedniego akumulatora do pojazdu. Cieszymy się, że nasi eksperci będą mogli podzielić się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – mówi Magdalena Broszkiewicz, Marketing Manager Clarios Poland, właściciela marki VARTA.

Materiały edukacyjne przygotowane przez ekspertów marki VARTA dostępne za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika w ramach akcji „Naładuj się wiedzą”, której ambasadorem jest Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Na każdym etapie Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników ich uczestnicy będą mogli sięgnąć po materiały przygotowane przez markę VARTA. Eksperci VARTA udostępnią także testy sprawdzające wiedzę, dzięki którym uczestnicy z najwyższą liczbą punktów, otrzymają „zieloną kartę” i prawo udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

Źródło: Clarios

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę