MINI i PUMA podpisują wieloletnią umowę partnerską

MINI i PUMA podpisują wieloletnią umowę partnerską BMW Group

Producent samochodów, firma MINI, oraz lifestylowa marka odzieżowa PUMA podpisały umowę partnerską zacieśniającą ich kilkuletnią współpracę. Umowa ta stanowi połączenie sił dwóch innowacyjnych marek-ikon, których historię zbudowano na funkcjonalności, jakości i designie. Porozumienie zaowocuje wspólną kolekcją odzieży, obuwia oraz dodatków. Lifestylowe produkty dostępne będą od września 2012 r. pod nazwą MINI by PUMA. Cześć kolekcji będzie można kupić w wybranych salonach dilerskich MINI, a jej całość w salonach firmowych oraz sklepach partnerskich marki PUMA.

Dynamiczny styl jazdy i sportowa moda.

Kolekcja odzieży, obuwia i dodatków powstała w zgodnie ze znaną z MINI zasadą „kreatywnego wykorzystania przestrzeni” oraz w oparciu o przymioty, na których zbudowano reputację marki PUMA.

Zainspirowana Wielką Brytanią, czyli ojczyzną MINI, kolekcja obejmuje liczne wyspiarskie akcenty takie jak brytyjska flaga Union Jack czy psy rasy buldog użyte w formie modnych elementów dekoracyjnych. Wysokogatunkowe materiały, czyste formy i kontrastujące podszewki tworzą ekskluzywny, elegancki styl.

MINI i PUMA podpisują wieloletnią umowę partnerską zdjęcie w treści artykułu

PUMA to dla nas partner idealny, bowiem podziela nasze uwielbienie sportowego, miejskiego wyglądu i stylu życia, a do tego obecna jest na całym świecie i podobnie jak MINI podoba się młodym ludziom o świeżych, otwartych umysłach – wyjaśnia Dr Thomas Goerdt, ekspert ds. lifestylowych kolekcji BMW Group.

Pierwsza kolekcja MINI by PUMA, która ukaże się we wrześniu, to sportowe acz bardzo stylowe damsko-męskie torby i akcesoria, m.in. duże torby weekendowe, małe damskie torebki oraz portfele. Zmyślnie zaprojektowane wewnętrzne schowki i kieszenie oraz zamki błyskawiczne czynią z nich praktyczne przedmioty użytku codziennego.

Inspiracją dla designu pasków i sprzączek były pasy bezpieczeństwa w modelach marki MINI. Stylistykę niektórych modeli oparto na kontraście czerni z jasnożółtym kolorem zawieszek bagażowych. Do toreb dokupić będzie można różne modele damskiego i męskiego obuwia sportowego – klasyczne niskie trampki albo tenisówki do kostek.

Będą to lekkie, sportowe buty o wąskim kopycie i elementach stylizacyjnych „cool Britannia”. Paleta kolorów MINI by PUMA opiera się głównie na czerni, bieli i zieleni, a w przyszłości ma również obejmować inne rodzaje odzieży, od podkoszulek po zimowe kurtki z kapturem.

MINI i PUMA podpisują wieloletnią umowę partnerską zdjęcie w treści artykułu

Współpraca partnerska MINI.

Firma MINI podpisała w swej historii wiele licencjonowanych umów partnerskich. Dla przykładu warto w tym miejscu wymienić choćby wspólną kolekcję butów przygotowaną z japońskim producentem obuwia, firmą Onitsuka Tiger, czy współpracę z niemiecką firmą sonoro audio, producentem designerskich zestawów audio, w efekcie której powstał wielofunkcyjny internetowy odbiornik radiowy MINI. Porozumienie z firmą PUMA dotyczące kolekcji lifestylowych to umowa o najszerszym zakresie jaką do tej pory podpisał koncern MINI.

Źródło: BMW Group

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę