MILWAUKEE wprowadza na rynek nowy klucz udarowy do zadań specjalnych

MILWAUKEE wprowadza na rynek nowy klucz udarowy MILWAUKEE
3.3.2022

Najnowszy klucz udarowy MILWAUKEE® M18 FUEL™ ONEFHIWF1D z wysokim momentem obrotowym zapewnia mobilność i wydajność w najbardziej wymagających zastosowaniach. Mocą dorównuje urządzeniom pneumatycznym, sieciowym oraz spalinowym. Został zaprojektowany z myślą o zadaniach związanych z serwisem kół, naprawą pojazdów, konserwacją ciężkiego sprzętu i pracami specjalistycznymi.

Klucz udarowy M18 FUEL™ ONEFHIWF1D zapewnia moment zrywający 2711 Nm, dzięki czemu możliwa jest praca na śrubach o średnicy aż do M42. Maksymalny moment dokręcania to 2576 Nm. Czterostopniowy silnik DRIVE CONTROL™ pozwala użytkownikowi zmaksymalizować wydajność i dopasować zastosowanie klucza, dzięki zmianie ustawień prędkości oraz momentu obrotowego. Wbudowany czujnik liczący uderzenia zwiększa powtarzalność wybranego momentu obrotowego.

Klucz jest wyposażony w system ONE-KEY™, dzięki któremu możliwe jest włączenie specjalnego trybu pracy przy nakrętkach mocujących. Dzięki niemu narzędzie jest automatycznie wyłączane, gdy osiągnie wartości momentu obrotowego z zakresu 475 Nm - 610 Nm, co zapobiega nadmiernemu dokręceniu nakrętek mocujących. ONE-KEY™ daje też dostęp do aplikacji, dzięki której możliwe jest wprowadzenie własnych ustawień, aby maksymalnie dopasować urządzenie do zadania lub własnych preferencji. Umożliwia także kontrolowanie pracy oraz śledzenie i blokowanie urządzeń MILWAUKEE® w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Rękojeść D, zdejmowany i regulowany pod kątem uchwyt boczny 360° oraz długie wrzeciono gwarantują, że praca kluczem jest pewna i wygodna. Pozwalają też użytkownikowi na łatwiejsze wykonywanie zadań w trudno dostępnych miejscach. Klucz jest wyposażony w trzy wydajne diody LED, które doskonale oświetlają miejsce pracy. W tym modelu wprowadzono także opatentowany system izolacji akumulatora, który zapobiega uszkodzeniom ogniw i zapewnia stałe połączenie między akumulatorem a narzędziem podczas użytkowania.

Wierny wszystkim rozwiązaniom systemu M18 FUEL™, nowy klucz udarowy 1” z rękojeścią D, wydłużonym wrzecionem i wysokim momentem obrotowym łączy w sobie trzy wyjątkowe innowacje – silnik bezszczotkowy POWERSTATE™, inteligentne oprogramowanie REDLINK PLUS™ i wydajne akumulatory REDLITHIUM™.

Silnik POWERSTATE™ zapewnia większy moment obrotowy, potrzebny na przykład do usuwania zardzewiałych i przekręconych nakrętek kół, podczas gdy oprogramowanie REDLINK PLUS™ gwarantuje maksymalną wydajność i chroni narzędzie przed przeciążeniem, przegrzaniem oraz nadmiernym rozładowaniem. Dzięki akumulatorom M18™ REDLITHIUM™ zapewniona jest wysoka wydajność i długa praca na jednym ładowaniu. Elastyczny system bateryjny gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami dostępnymi w systemie M18™.

Więcej informacji o narzędziach z systemu M18 FUEL™ można znaleźć na stronie: www.milwaukeetool.eu.

Źródło: Milwaukee

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę