Opona Michelin Primacy 4 w nowych rozmiarach

Nowe rozmiary opony Michelin Primacy 4
16.6.2020

Marka Michelin wprowadza do sprzedaży 34 nowe rozmiary opony letniej Michelin Primacy 4. Dzięki temu kierowcy mogą wybierać spośród 93 rozmiarów od 15”do 20”.

Opona Michelin Primacy 4 dzięki swojej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i pod koniec użytkowania. Takie właściwości zachowuje aż do dopuszczalnego przez przepisy zużycia bieżnika.

Technologia EverGip w Michelin Primacy 4

Oponę cechują osiągi w hamowaniu na mokrej nawierzchni, od nowości do zużycia dzięki zastosowaniu technologii EverGrip. Jej tajemnicą jest kształt rowków bieżnika, które w przekroju są bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22%, co nawet w przypadku bieżnika o dopuszczalnej prawem głębokości 1,6 mm zmniejsza podatność opony na aquaplaning. Doskonałe wyniki hamowania na mokrej nawierzchni udało się osiągnąć także dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji. Michelin Primacy 4 to także zwycięzca testów badających trwałość ogumienia.

Dodatkowo w Michelin Primacy 4 ułatwiono odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach zastosowano dodatkowe oznaczenia na dnie rowków. Dzięki nim kierowcy mogą łatwo i szybko określić poziom zużycia ogumienia.

Źródło: Michelin

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę