Opona Michelin Primacy 4 w nowych rozmiarach

16.6.2020
Reklama
Reklama

Marka Michelin wprowadza do sprzedaży 34 nowe rozmiary opony letniej Michelin Primacy 4. Dzięki temu kierowcy mogą wybierać spośród 93 rozmiarów od 15”do 20”.

Opona Michelin Primacy 4 dzięki swojej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i pod koniec użytkowania. Takie właściwości zachowuje aż do dopuszczalnego przez przepisy zużycia bieżnika.

Technologia EverGip w Michelin Primacy 4

Oponę cechują osiągi w hamowaniu na mokrej nawierzchni, od nowości do zużycia dzięki zastosowaniu technologii EverGrip. Jej tajemnicą jest kształt rowków bieżnika, które w przekroju są bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22%, co nawet w przypadku bieżnika o dopuszczalnej prawem głębokości 1,6 mm zmniejsza podatność opony na aquaplaning. Doskonałe wyniki hamowania na mokrej nawierzchni udało się osiągnąć także dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji. Michelin Primacy 4 to także zwycięzca testów badających trwałość ogumienia.

Dodatkowo w Michelin Primacy 4 ułatwiono odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach zastosowano dodatkowe oznaczenia na dnie rowków. Dzięki nim kierowcy mogą łatwo i szybko określić poziom zużycia ogumienia.

Źródło: Michelin

Reklama
Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama