Nowa opona Michelin Agilis 3

Charakterystyka opon Michelin Agilis 3
27.4.2020

Michelin wprowadza na rynek nową oponę letnią do samochodów dostawczych. Michelin Agilis 3 została zaprojektowana tak, by zapewnić trwałe osiągi i bezpieczeństwo jednocześnie z myślą o środowisku naturalnym.
 

Nowa opona Michelin Agilis 3 dzięki niskim oporom toczenia (klasa B) zapewnia mniejsze zużycie paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 pojazdu, co oznacza nawet 100 kg dwutlenku węgla rocznie mniej. Jest to porównywalne z ilością CO2, jaką w ciągu roku absorbują 3 drzewa. Dodatkowo gama charakteryzuje się zoptymalizowaną wagą. Nowy model opony do samochodów dostawczych jest lżejszy o ok. 1,6 kg od opony poprzedniej generacji Michelin Agilis+, co przekłada się na mniej odpadów i mniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych.

Charakterystyka opony

    • W oponie zastosowano  technologię EverGrip zapewniającą lepsze osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni oraz bardziej  pionowe ścianki rowków, które zapewniają stałą ilość gumy na styku z podłożem i gwarantują przez to skuteczne odprowadzanie wody. 
    • Mieszkanka zawiera polimer pozwalający zastosować większą ilość krzemionki i sadzy, co zwiększa przyczepność opony na mokrej nawierzchni.
    • Opona zapewnia przebieg większy nawet o 7% w porównaniu do opon poprzedniej generacji.
    • Michelin Agilis 3 wykonano z odpornej na otarcia mieszanki gumowej powstałej dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii stosowanej w oponach ciężarowych.
    • Oponę wyposażono w specjalne tarcze chroniące boki opony przed uszkodzeniem.
    • To pierwsza opona dostawcza z opatentowanymi, stosowanymi dotychczas w oponach ciężarowych ewakuatorami, które zapobiegają zakleszczaniu się kamieni w rowkach bieżnika

Opona Michelin Agilis 3 będzie dostępna od kwietnia 2020 r. w 14 rozmiarach o średnicach osadzenia 15” i 16”.

W przypadku kamperów Michelin zdecydowanie zaleca montaż opon z oznaczeniem CP o większej nośności, zaprojektowanych specjalnie do tych pojazdów. Oznaczenie CP mają opony gamy Michelin Agilis Camping.

Źródło: Michelin

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę