MEYLE i T3 Motorsport rozpoczynają serię wirtualnych wyścigów

Wirtualne wyścigi MEYLE i T3 Motorsport
20.5.2020

Wiele dziedzin życia publicznego stoi obecnie w obliczu znacznej niepewności, w tym ekonomia i sport. Ponieważ w tych trudnych czasach trzeba ze sobą współpracować, MEYLE i zespół wyścigowy T3 Motorsport z Drezna kontynuują współpracę. Partnerzy uruchomili wirtualny puchar MEYLE Sprint Cup, aby fani sportów motorowych mogli cieszyć się swoim ulubionym sportem.

Chociaż fizyczne uczestnictwo w sporcie motorowym nie jest jeszcze możliwe, to MEYLE będzie nadal wspierać zespół T3 Motorsport jako partner współpracy technicznej. Inżynierowie MEYLE będą nadal łączyć rozwój produktu ze swoją pasją do sportów motorowych, zawsze koncentrując się na przekazywaniu wiedzy technicznej. – Szczególnie w takich czasach ważne jest, aby współpracować i podkreślać siłę naszego partnerstwa – mówi Stefan Bachmann, kierownik zespołu w obszarze produktów hamulcowych i napędowych MEYLE.

Partnerstwo na wszystkich poziomach

Szczególną siłą, która określa partnerstwo między T3 Motorsport i MEYLE, jest promowanie młodych talentów. W MEYLE szkolenia i rozwój zawodowy zawsze odgrywały kluczową rolę, zarówno dla pracowników firmy, jak i dla klientów i warsztatów. – Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera takiego jak T3, który wnosi taki sam entuzjazm i filozofię jak MEYLE do wspierania młodych talentów – wyjaśnia André Lang-Herfurth, dyrektor marketingu i komunikacji w MEYLE. Młodzi kierowcy T3, tacy jak Max Paul, korzystają z wiedzy technicznej inżynierów MEYLE. Oprócz analizy niezliczonych zbiorów danych eksperci MEYLE są również dostępni do indywidualnych konsultacji po sesjach wyścigowych.

Seria wyścigów Sim: MEYLE Sprint Cup

Partnerstwa i entuzjazm dla sportów motorowych wyglądają inaczej w czasach koronawirusa. Ponieważ „prawdziwe” wyścigi nie są w tej chwili możliwe, dwaj partnerzy uruchomili MEYLE Sprint Cup, serię wyścigów samochodowych, która pozwala fanom sportów motorowych testować się na pięciu torach w ramach wyścigów wirtualnych. Wyścigi te są transmitowane na żywo przez YouTube i Twitch. W MEYLE Sprint Cup dostępnych jest 40 miejsc startowych, które zostaną przydzielone w ramach kwalifikacji. Aby wziąć udział w Pucharze, wymagana jest nominalna opłata w wysokości 20 euro, po udanej kwalifikacji. Kupon MEYLE o wartości 500 euro oraz inne nagrody pieniężne czekają na zwycięzców.

Jens Feucht, dyrektor zarządzający T3 Motorsport GmbH, jest podekscytowany tą wyjątkową szansą – Wyścigi Simów stały się nieodłączną częścią świata sportów motorowych. Nasi kierowcy trenowali już z tą symulacją wyścigów, ponieważ dane są niezwykle realistyczne. Nawet w wyścigach wirtualnych zespół musi współpracować i stosować taktykę – jak w prawdziwym sporcie. MEYLE Sprint Cup łączy wirtualne i prawdziwe sporty motorowe.

Długa tradycja entuzjazmu sportów motorowych

Połączenie MEYLE ze sportami motorowymi ma długą tradycję. Założyciel firmy, Wulf Gaertner, sam był zapalonym kierowcą wyścigowym: w 1958 r. położył podwaliny pod działalność eksportową poprzez import wysokiej jakości części zamiennych do swojego samochodu wyścigowego z Niemiec. To tylko kolejny powód, dla którego wyścigi i współpraca z T3 Motorsport pozostaną ważnym aspektem zaangażowania firmy.

Źródło: MEYLE

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę