Mechanicy sprawdzili lampy Philips Xperion na… pustyni

Mechanicy sprawdzili lampy Philips Xperion na pustyni Philips
9.2.2022

Kolejny rok z rzędu Philips wspierał team francuskiego motocyklisty Xaviera de Soultrait w Rajdzie Dakar. Tym razem mechanicy otrzymali lampy warsztatowe z nowej serii Xperion 6000 LED.

Nie bez przyczyny Rajd Dakar uważany jest za jedno z najbardziej ekstremalnych wyzwań w świecie sportów motorowych. Ekstremalne warunki terenowe i pogodowe wymagają nie tylko przemyślanego przygotowania do startu, ale i organizacji mobilnego zespołu serwisowego. Większość prac wykonywanych jest po zmierzchu z ograniczonym zasobem infrastruktury, jak chociażby zasilania energią elektryczną.

Powiązane firmy

W takich sytuacjach każde rozwiązanie techniczne jest na przysłowiową „wagę złota”. Na przykład możliwość skorzystania z bezprzewodowych lamp warsztatowych, w które Philips wyposażył HT Rally Raid Husqvarna Racing. Ekipa ta odpowiedzialna jest za przygotowanie motocykla startującego z nr 12 Xaviera de Soultrait. Nieprzypadkowo tym razem mechanicy otrzymali nową serię Xperion 6000 LED.

Pierwsza opinia, co nie powinno dziwić, dotyczy szczelności obudowy lampy. W tym przypadku klasa IP65 zapewniła doskonałą ochronę elektroniki nawet w warunkach pustynnych. Kolejna „na plus” dotyczy gumowych elementów rękojeści oraz sposobów mocowania – za pomocą obrotowego haczyka bądź magnesu.

Od lat źródłem światła w lampach warsztatowych marki Philips są diody LED. Mechanicy, których wielogodzinna praca przypadała przeważnie w nocy, docenili ich jasną i białą barwę. Jest ona zbliżona do warunków dziennych, a tym samym nie męczy ludzkiego wzroku. Z intensywnością świecenia nierozerwalnie wiąże się czas działania lampy. Mając jednak do dyspozycji cały ich arsenał, można jedno urządzenie zastąpić drugim. Większym wyzwaniem pozostaje ponowne naładowanie baterii. W lampach Philips Xperion 6000 proces ten przyspiesza port usb-c. W praktyce odbywało się to na pokładzie serwisowej furgonetki podczas przejazdów pomiędzy obozowiskami na poszczególnych etapach.

Na prośbę o wskazanie najprzydatniejszych rozwiązań konstrukcyjnych serii Xperion mechanicy wymienili funkcję lampy UV do wykrywania nieszczelności w układach w modelu Pillar, elastyczny wysięgnik z diodą LED w Pocket oraz wąski i składany panel świetlny w Slim.

Źrodło: Philips

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę