MAHLE został sponsorem Ekologicznego Rajdu Walencji

MAHLE został sponsorem tytularnym Eco Rally MAHLE

W tym roku przypada dziesiąta rocznica Ekologicznego Rajdu Walencji – idealna okazja dla MAHLE do świętowania objęcia roli sponsora tytularnego tej edycji. Ten międzynarodowy konkurs, zarezerwowany wyłącznie dla samochodów elektrycznych, rozpocznie się 16 lutego na placu ratuszowym w Castellón. Znana holenderska zawodniczka Beitske Visser drugi rok z rzędu poprowadzi MAHLE RACE TEAM i weźmie udział nie tylko w hiszpańskich zawodach, ale także w imprezie, która odbędzie się w marcu w Słowenii.

Jako globalny dostawca rozwiązań e-mobility i lokalny biznes, jesteśmy dumni, że możemy wspierać kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia jako partner tytularny. Dzięki MAHLE Eco Rallye de la Comunitat Valenciana pokażemy, że e-mobilność jest konkurencyjna, zrównoważona i przyjemna. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom, a w szczególności zespołowi MAHLE RACING TEAM i naszemu kierowcy wyścigowemu Beitske Visser – powiedział William Fabre, wiceprezes ds. elektroniki i dyrektor zarządzający MAHLE Electronics SLU.

Od 2018 roku MAHLE jest oficjalnym sponsorem Eco Rallye de la Comunitat Valenciana, biorąc udział w tym międzynarodowym wydarzeniu z samochodami elektrycznymi i doświadczonymi kierowcami. Obecność MAHLE jest bardzo zauważalna, przyczynia się również do zwiększenia świadomości i wspieraja rozwój mobilności bez emisji.

Elektryfikacja, zarządzanie temperaturą i komponenty do wysokowydajnych i czystych silników spalinowych to kluczowe elementy strategii Grupy MAHLE 2030+. W dziedzinie elektryfikacji MAHLE realizuje skoncentrowaną strategię, która koncentruje się głównie na elektrycznych systemach napędowych i inteligentnym ładowaniu, pozycjonując się w ten sposób jako lider w e-mobilności. Wiedza na temat systemów jest istotnym czynnikiem sukcesu w elektryfikacji. Firma MAHLE jest w stanie zelektryfikować wszystkie typy pojazdów, od motocykli i samochodów osobowych po pojazdy użytkowe. Obecnie MAHLE sprzedaje rocznie ponad 8 milionów elektrycznych systemów napędowych i elektrycznych systemów pomocniczych do użytku w sektorze motoryzacyjnym, mobilności miejskiej i przemysłowym.

Najnowsze innowacje MAHLE obejmują nowy zestaw technologiczny do silników elektrycznych, który łączy zalety silników SCT i MCT: trwale wysoką moc szczytową, bezkontaktową i tym samym wolną od zużycia transmisję energii, eliminację rzadkich ziem, oraz maksymalną efektywność. Grupa wprowadziła również nową płytę chłodzącą akumulator o strukturze bionicznej, oferującą o 10% wyższą wydajność chłodzenia w porównaniu do konwencjonalnych projektów. Zarządzanie termiczne jest kluczowym elementem w elektryfikacji.

Biznes rowerów elektrycznych MAHLE nadal się rozwija, oferując innowacyjne, superlekkie systemy napędu na tylne koło oraz szeroką międzynarodową bazę klientów we wszystkich segmentach rynku. Do tej pory prawie 50 producentów rowerów na całym świecie zdecydowało się na elementy napędowe i kompletne podzespoły od MAHLE Smartbike Systems z siedzibą w Palencii. W 2023 roku na rynku będzie dostępnych około 280 modeli z tą technologią, a liczba ta będzie rosła.

Źródło: Mahle

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę