MAHLE sprzedaje swoją działalność związaną z termostatami

MAHLE sprzedaje swoją działalność związaną z termostatami Mahle

MAHLE zamierza sprzedać swoją działalność w zakresie termostatów holdingowi przemysłowo-inwestycyjnemu ADMETOS.

  • ADMETOS przejmuje rozwój i produkcję termostatów;
  • Strategia MAHLE koncentruje się na elektryfikacji i systemach zarządzania ciepłem, a także na komponentach do wysokowydajnych, ekologicznych silników spalinowych.

MAHLE, dostawca z branży motoryzacyjnej, planuje sprzedać swoją działalność w zakresie termostatów holdingowi przemysłowo-inwestycyjnemu ADMETOS. Obie strony podpisały odpowiednią umowę na początku sierpnia. ADMETOS zamierza przejąć dział rozwoju i produkcji zatrudniający około 600 pracowników w sześciu krajach.

W swojej nowej strategii MAHLE koncentruje się na elektryfikacji i systemach zarządzania ciepłem, a także na przywództwie kosztowym w zakresie komponentów do wysokowydajnych, ekologicznych silników spalinowych. W tym kontekście Grupa zdecydowała się na sprzedaż swojego obszaru produktowego termostatów, ponieważ nie będzie to w przyszłości strategiczny obszar biznesowy MAHLE. Termostaty to elementy regulujące temperaturę wody chłodzącej w silnikach spalinowych.

Dzięki ADMETOS mamy nabywcę, który koncentruje swoją uwagę i energię na działalności związanej z termostatami i kieruje przyszłością w ukierunkowany sposób poza Grupę MAHLE. Obszar produktowy posiada szerokie portfolio klientów z długimi terminami składania zamówień – powiedział Jumana Al-Sibai, członek zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za zarządzanie termiczne. 

ADMETOS to zarządzany przez właściciela holding przemysłowo-inwestycyjny z doświadczeniem w sektorze motoryzacyjnym.

Planujemy rozszerzenie działalności w zakresie termostatów. Widzimy dalszy potencjał w zastosowaniach przemysłowych i możliwości rozwoju poprzez rozszerzenie portfolio poza sektor mobilności – powiedzieli dyrektorzy zarządzający ADMETOS, Kai Dorn i Florian Prettl.

Zbycie obejmuje zakłady w Qingdao (Chiny), Berga (Niemcy), Querétaro (Meksyk) oraz obszar rozwoju termostatów w Stuttgarcie (Niemcy). W Mühlacker (Niemcy), Busan (Korea Południowa), Grugliasco (Włochy) i Holýsov (Republika Czeska) dotyczy to tylko obszarów produkcji termostatów – ale nie innych zlokalizowanych tam obszarów produkcji.

Dystrybucja termostatów w handlu częściami zamiennymi i akcesoriami pod markami MAHLE i Behr będzie w przyszłości nadal odbywać się za pośrednictwem światowej sieci MAHLE Aftermarket.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę