Lampy robocze OSRAM LEDriving ułatwiają pracę

Lampy robocze OSRAM LEDriving OSRAM

Technologia LED już od dawna cieszy się popularnością wśród kierowców i w całej branży motoryzacyjnej. Nie inaczej jest z lampami roboczymi LEDriving, które zaprojektowane zostały do niezwykle wymagających warunków pracy, zwłaszcza w branży przemysłowej, budowlanej i rolniczej.

Cała oferta opraw OSRAM LEDriving, przeznaczonych do wszelkiego rodzaju pojazdów, maszyn i urządzeń, które wymagają dodatkowego oświetlenia podczas prac rolniczych, leśnych lub budowlanych jest podzielona na cztery różne rodziny. Każda z nich odpowiada na różne potrzeby użytkowników.

Osram_kombajn_oświetlenie OSRAM

Najnowsza i zarazem najbardziej zaawansowana seria – LEDriving PX – to modele do najbardziej wymagających zastosowań. Wszystkie lampy tej rodziny mają identyczną, bardzo wytrzymałą obudowę. Umożliwia to zastosowanie kilku lamp na pojeździe, uzyskanie oświetlenia 360 stopni przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i spójności w wyglądzie dodatkowego oświetlenia. Oferta składa się z aż 16 różnych modeli o różnych parametrach. Każda lampa charakteryzuje się specyficznymi parametrami, które są kombinacją jednego z czterech poziomów strumienia świetlnego (jasności): 1500, 2500, 3500 i 4500 lm z wybranym kątem rozsyłu światła.

Do wyboru są cztery typy wiązki światła:

  • flood – do oświetlenia dużego obszaru blisko pojazdu,
  • spot – wysoce skoncentrowana wiązka światła do oświetlenia obszaru daleko od pojazdu,
  • wide – wiązka światła o szerokim kącie, oświetlająca obszar blisko pojazdu,
  • ultra-wide – zapewniająca intensywne oświetlenie maksymalnie dużego obszaru bardzo blisko pojazdu.

Rodzina lamp LEDriving VX to kilkanaście opraw dostępnych w przystępnej cenie, do doświetlenia obszaru pracy lub podczas jazdy w terenie. Do wyboru są modele z obudową kwadratową, okrągłą lub prostokątną, a zależnie od potrzeb można dopasować zasięg produktu czy kąt rozsyłu światła. Niewątpliwą zaletą jest barwa emitowanego światła (6000 K) dzięki czemu – nawet przy słabym oświetleniu i ograniczonej widoczności – mogą zapewnić warunki zbliżone do światła dziennego.

Gama LEDriving FX to produkty pełniące rolę dodatkowych świateł cofania. Dzięki dalekiemu zasięgowi światła poprawiają widoczność nawet do 36 m, zarówno off-road, jak i na drogach publicznych.

Osram_światła cofania OSRAM

LEDriving MX to z kolei oferta wielofunkcyjnych opraw do jazdy off-road. Kompaktowa i bardzo wytrzymała konstrukcja czynią je niezwykle trwałymi i niezawodnymi światłami podczas jazdy w każdych warunkach. Modele tej serii mogą świecić na dwa sposoby. Jeden z nich to klasyczne światło robocze, a drugi to robocze światło akcentujące w kształcie litery X. Zależnie od modelu lampy można uzyskać natężenie na poziomie 1 lx w odległości od 55 do nawet 110 metrów od pojazdu.

Lampy robocze LEDriving stanowią doskonałe rozwiązanie do trudnych warunków pracy. Są pyło- i wodoszczelne, mają niezwykle wytrzymałe soczewki z poliwęglanu i zintegrowany sterownik, a konstrukcja gwarantuje efektywne odprowadzanie ciepła, dzięki czemu ich trwałość wynosi do 5000 h. Producent udziela na nie aż 5-letniej gwarancji. W ofercie OSRAM są także wytrzymałe zestawy montażowe Mounting Kit PX, które mocuje się do pojazdu czy maszyny za pomocą jednej lub dwóch śrub. W tym drugim przypadku uchwyty wytrzymują nawet bardzo duże obciążenia, np. wibracje i wstrząsy.

Osram_jeden reflektor OSRAM

Nie bez znaczenia jest także wiarygodne i rzetelne podawanie parametrów. W przypadku lamp OSRAM podawana wartość w lumenach zawsze jest rzeczywistą, zmierzoną wartością strumienia świetlnego w czasie ciągłej, stabilnej pracy diod (tzw. gorące lumeny). Nie jest wyznaczana w momencie uruchamiania, kiedy chwilowo ma wyższą wartość, nie stanowi wyliczenia teoretycznego ani sumy wartości strumieni świetlnych poszczególnych diod. To najbardziej wiarygodny sposób podawania wartości strumienia świetlnego swoich lamp. Dzięki temu klient ma pewność, że światło uzyskane z opraw dokładnie odzwierciedli dane opisane na opakowaniu.

Źródło: OSRAM
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę