Ładowarki w ofercie marki Högert Technik

Ładowarki  w ofercie marki Högert Technik
13.5.2020

W ofercie marki Högert Technik pojawiły się ładowarki akumulatorowe, wzbogacając tym samym kategorię narzędzi motoryzacyjnych.

Nowe urządzenia służą do ładowania akumulatorów 6 V i 12 V w motocyklach, samochodach osobowych i dostawczych, przyczepach kempingowych, quadach, łodziach motorowych, traktorach i urządzeniach ogrodniczych. Sprawnie działający akumulator to podstawowy warunek działania silnika.

Ładowarka dostępna pod indeksem HT8G611 umożliwia naładowanie tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatorów z ciekłym elektrolitem. Wbudowane przewody prostownicze mają długość 2 m, natomiast amperomierz pozwala na stałą kontrolę procesu ładowania.

Ładowarka elektroniczna HT8G610 umożliwia naładowanie tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatorów z ciekłym elektrolitem lub MF, a także akumulatorów bezobsługowych AMG i GEL. Dodatkowo charakteryzuje się w pełni automatycznym procesem ładowania (wykrycie napięcia akumulatora) oraz ma czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD.

Oba modele posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowe oraz przeciw przeładowaniu akumulatora. Dodatkowo ładowarka HT8G610 posiada zabezpieczenie chroniące przed odwrotnym podłączeniem. Po całkowitym naładowaniu akumulatora, ładowarka przechodzi w tryb „czuwania”, w którym sprawdza jego stan i utrzymuje go w pełnym naładowaniu. W zestawie dostępna z izolowanymi zaciskami tzw. krokodylkami.

Dane techniczne

  HT8G610 HT8G611
napięcie zasilające230 V/50 Hz   230 V/50 Hz
napięcie ładowania 6 V, 12 V    6 V, 12 V
obsługiwana pojemność akumulatoramax 140 Ah  max 105 Ah
prąd znamionowy wyjściowy2 A4 A
maksymalny prąd ładowania4 A7 A
bezpiecznik   -15 A
waga 0,4 kg3,8 kg

Ładowarki dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki Högert Technik na terenie całego kraju. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

Źródło:Högert Technik
 

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę